Haber: Sedat Ağacıkoğlu

İşler Kitabevi organizesinde 7 ve 8’nci sınıf öğrencilerine yönelik LGS motivasyon semineri düzenlendi.

Tosya Fatih Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen seminere ilçemizde eğitim gören ve liselere giriş sınavlarına hazırlanan 7 ve 8’nci sınıf öğrencileri katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitim Koçu Sinan İpek, sınavlara hazırlanmanın püf noktalarını anlattı. Sınav kaygısı hakkında öğrencileri bilgilendiren İpek, öğrencilerin son aylarını çok iyi değerlendirerek atacakları depar ile çok daha iyi sonuçlar alabileceklerinin altını çizdi.

Öğrencilere ders çalışma taktiklerini de anlatan eğitim koçu, taktiklerin çok kez denendiğini ve yararlı olduğunu, seminere katılan öğrencilerin de uygulamasında da faydalı olacağına vurgu yaptı. Sınav stresinde uzaklaşmak yapılması gerekenler hakkında da bilgi veren eğitimci sınavdaki ruh halinin de önemine dikkat çekerek sınavda dikkat dağınıklığı yaşanmasının önüne geçmek için uygulanabilecek hareket tarzları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Seminerin sonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Sancaktar tarafından Eğitim Koçu Sinan İpek’e çiçek takdim edildi.