HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenleri, kendi aralarında topladıkları paralarla ‘’Meslek Liseleri aileler ile buluşuyor’ ’kapsamında Ramazan ayı nedeniyle hazırladıkları yardım kolilerini okul içinde öğrencisi olan ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

İlçede yaptıkları sosyal projelerde adından söz ettiren Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu Ramazan'da anlamlı bir davranışa imza attı. Okulun idarecileri ve öğretmenleri, bir araya gelerek kendi aralarında topladıkları yaklaşık 6 bin TL para ile okuldaki ihtiyaç sahibi öğrenciler için kendi imkanlarıyla ramazan kolileri hazırladı. Ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yapan okul müdür vekili İsmail Ünal, “Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğretmen arkadaşlarım ve idarecilerimizle beraber ramazan kolileri hazırlayarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtımı gerçekleştirdik. “Meslek Liselileri Hayata Değer Katıyor” sloganıyla bu yılda 26 yardım kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız için mutluyuz” diye konuştu.

‘’Her ay Moda Tasarım Bölümü iki aileye Nevresim Takımı hediye ediyor’’

Okul Müdür Vekili İsmail Ünal ‘’ Okulumuz Moda tasarım bölümü öğretmen ve öğrencilerimizin çalışmaları sonucu ortaya çıkan ürünleri ailelerimiz ile buluşturuyoruz. Her ay iki aileye Nevresim takımı ve Koltuk bakımı hediye ediyoruz. Ayrıca Bilişim Teknolojileri Bölümü öğretmen ve öğrencilerimiz aileleri ziyaret ederek Telefon dolandırıcılığı konusunda bilgilendirme ve uyarma konusunda çalışmalar yapıyoruz’’ dedi.