TOSYA'NIN "ORGANİZE İŞLERİ"?

TOSYA'NIN "ORGANİZE İŞLERİ"?

Kulaktan dolma bilgileri veya tehayyülündekileri gerçekmiş gibi yazıp iddia eden zevâtı iddialarını ispata davet etmiştim. İspat edememesi halinde ise kendisini MÜFTERİ ilan edeceğimi duyurmuştum.

Heyhât… Ne açıklama, ne de ispat…

Hiç alakası olmayan konulardan bahsederek konuyu saptırma yoluna gitmiş, üstüne üstlük başlığı da "organize işler" gibi tahrik kokan bir yazı kaleme almak zorunda(!) kalmış.

"İZZETLİ OLMAK LÂZIM" demiştik ama verilen isimler ne yazık ki bazı insanlara bu isminin meziyetini kazandırmıyormuş.

~Toplu İftar programları,

~Toplu cemaatle kılınan teravih namazları,

~Pandemi vakalarının bilgisini kimden aldığını kendisine sormamıza karşılık "... organize bir şekilde trol hesaplarla Kaymakam beyin avukatlığına soyunan onlarca tehdit ve şantaj… Sosyal medya şovalyeleri hepimizin baba olarak gördüğü bildiği ilçedeki devletin en üst kademesindeki kaymakam beyin organizesiyle ve kendisine yaranmak adına kaf-sinli sözler ve daha neler…" gibi tahrike devam eder bir yazı ile işi(!)ne devam etmiş.

> Bak İzzet efendi, bu faaliyetinden öyle okunma sayısını arttırmakla sana sermaye ve malzeme çıkmaz bu bir.

> Bizim, senin bulandırmana kadar Kastamonu ilimizle bir problemimiz yoktu veya konuşulmuyordu. Bunu kaşımakla birşey elde edemeyeceksin. Bizim konumuz senin kronik Tosya husûmeti dolayısıyla insanları tahrik etmen, bu iki.

> Mâdem bu işi yapıyorsun; imlâ ve yazım kurallarına biraz daha çalış. "...okunma rekoru kurdu." değil "kırdı", "... kaf-sinli sözler…" değil "sin-kaflı" vb. Bu üç.

> Bu tepkiyi gösterenlerin kahir ekseriyetinin Kaymakam bey ile yakın bir hukuku yoktur. İsmini bilir ve sever, o kadar…

"Kaymakamın organizesi" tespitlerin senin halüsinasyonundan başka bir şey değildir. Önceki yazımda "Tosya'nın tarihini okumanı" tavsiye etmiş; "Kayı'dır, Afşar' dır, Bayat'tır…" diye hatırlatmıştım. Ama anlamamışsın… Kaymakam, Belediye Başkanı, sağlık ve güvenlik personelinin sahiplenilmesini sana şöyle anlatayım; Tosya, BOYUNA, SOYUNA, TOYUNA sahip çıkar, bilmem anladın mı?… bu dört.

> Zaafiyetinden dolayı herkese "yargı" ve "C. Savcılığı" tehdidinde bulunuyorsun. Unutmamak lazım; Adalet sana da lazım olacaktır, bu beş…

> Aklınsıra Kastamonu insanını ve sağlık çalışanlarını Tosya sakinlerine karşı cepheleştirmek istiyorsun. Ama nafile.. O tahrike çalıştığın sağlık personeli Kastamonu'da olduğu gibi ülkemiz genelinde evlerinden-ailesinden günlerce ayrı, cansiperane sağlık dağıtmaktadır.

Bir başka konu da benim taacubuma gitti; Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti bir basın açıklaması yapıyor. İlçe halkı olarak arz ve izah etmeye çalıştığımız konunun hassasiyetini hiç anlamamış olacak ki, üyesi olan zevâtı İzzet SARI'yı savunma yoluna gitmiştir. Bu da yetmezmiş gibi Tosya'nın dinamik, ismiyle müsemmâ Genç İşadamları Derneği'ni hassasiyetinden dolayı "... şiddetle kınama!.." yanlışını yapmıştır.

Merak ediyorum; bu cemiyet Kastamonu il merkezinin cemiyeti midir, yoksa il ve ilçeler basınını temsil eden bir cemiyet midir?

İlçe basınımızın hassasiyetini, bu konudaki tavrını tebrik ediyorum. Ama basın faaliyetleri, bu cemiyet üyeliği mecburiyetinde değilse kendilerinden ikinci bir adım daha atmalarını bekliyorum; bu Cemiyet üyeliğinden istifa etsinler. Zira, İzzet SARI'nın kişisel husûmetini bu cemiyet, kurumsallaştırma, toplumsallaştırma yoluna gitmiştir. Çok büyük yanlış yapmışlardır. Çok…

Tosya'ma, Kastamonu'ma, ülkeme, aziz Türk Milletime, Âlem-i İslâma daha sağlıklı, huzurlu ve tatlı nice Ramazan Bayramlar yaşatmasını Cenab-ı Hakk'tan diliyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çelişki
Çelişki - 2 yıl Önce

Bu ne yaman çelişki..kafamda deli sorular var.
1. Bu İzzet Sarı denen şahıs Kastamonunun Vuhan ı Tosya diye yalan yanlış bir yazı kaleme aldı ve buna ilk tepkiyi ilçemizden Tosya Genç İş Adamları derneği gösterdi. Ayrıca ilçemizde görev yapan yazılı ve görsel medya mensupları gösterdi.
2.Kastamonu gazeteciler cemiyeti yaptığı basın açıklamasında adeta İzzet Sarı denen şahsi arka alarak basın hürdür.elinde belgeleri var yazıyor diyerek Tosya ya sırtını döndü.
Şimdi soruyorum Tosya da bu gazeteciler cemiyetine üye olan veya yönetiminde görev alan kaç gazeteci var.Bu gazeteciler Izzet Sarı ya haklı olarak saldırırken onu arka alan ve üye oldukları cemiyete neden tek kelam laf etmezler. Madem izzet sarı haksız siz neden halen onun avukatlığını yapan dernekte görev alıyorsunuz ve üyeliğinizi sildirmiyorsunuz. Ayıp oluyor beyler milletin aklı ile oynamayın. Biz sizleride biliyoruz sizin ağa babanızı da biliyoruz..DERHAL İSTİFA EDİN Kİ samimiyetinizi ve durustlugunuzu görelim

M.KUZ
M.KUZ - 2 yıl Önce

sarugıııızzzz............. TOSYALI YEDİGİ AYAZI UNUTMAZ............
ÇALMAYACAKTIN TOSYALININ KAPIYI
ÇALACAKLAR KAPIYI.........SARUGIIIIIZZ

Kişi Hakkında
Kişi Hakkında - 2 yıl Önce

Sedat bey, dost dost rumuzlu tavsiye yorumunu eğer yayınlamaz isen yazının ekran görüntüsünü bu arkadaşa atıver okusun. Belki gözünün önüne bakar. Bu arkadaş muhasebeci değil, mali müşavir değil, avukat değil, yazar değil, gazeteci hiç değil, hele hele din âlimi hiç değil. Tam bir müptezellik örneği sergiliyor, Bencil, kendini beğenmiş başa bela birisi. Artık, Her işte her alanda, her meslekte okulundan mezun olmuş bilgili, kültürlü, birikimli ve donanımlı yetişmş gençler var. Gazetecilerde öyle, yazarlarda öyle. Hepsi iletişim fakültesi mezunu, üniversite mezunu. Sende yazarlarını böyle gençlerden seç. Örneğin kastamonu gazetecier cemiyeti nin başkanı böyle birisi. Bu tarikat cemat kalıntılarının devri bitti artık. Selamlar.

Olur Tabi
Olur Tabi - 2 yıl Önce

'Sırçalı" isimli yemekten yerler, üstünede kuvvetli bir erkek cağarası içtimi basarlar istifayı herhalde.

İsmail Emre Berber
İsmail Emre Berber - 2 yıl Önce

Çok değerli Mustafa gemalmaz hocam sözlerime başlamadan önce sizi bu yazı dizisinden dolayı teşekkür ederim.bizler bu süreçte siz değerli büyüklerimizin çizgisinde gideceğimizi bildirmek isterim Tosyamizla ilgili bu zatı gazeteci kimliğine sığınarak kin ve nefretini beyan etmiş bulunmaktadir.Kendisinin kurduğu tuzağa dusmeyecegimizi bolunmeyecegimizi bir kere daha Tosyalı olduğumuz için gurur duymaktayız.Tosgiad derneğinin açıklamalarında sonuna kadar arkasindayiz.Kastamonu Tosyadir Tosya Kastamonudur.Saygilarimla

Atakan Oğuz (Muhammed Aras Oğuz)
Atakan Oğuz (Muhammed Aras Oğuz) - 2 yıl Önce

Ağzına kalemine sağlık Abim

ÇİLACARR
ÇİLACARR - 2 yıl Önce

İstifamı mümkün değil şimdi onlar kafalarını kuma sokmuşlardır çikarları ne getirirse oonu yapıyorlar zira dün Kazım şahini yere göğe sığdıramıyorlardı Başkan Volkan beyi yerden yere vuruyor kazanamıyacağından okadar emindikerki ama şimdi Kıral öldü yaşasın yeni kıral havasındalar Tosya kaymakamızı yere göğe sığdıramıyan bu arkadaşlar madem kaymakam beyin yanında yer alıyorlar istifa etsinlerde görelim

Muharrem Çeltikçi
Muharrem Çeltikçi - 2 yıl Önce

Ağzına kalemine sağlık abi


ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298