Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin bunu yapacakmı

banner294

Tosya’da Hastane Meclisi Kuruluyor

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin bunu yapacakmı

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde son günlerde sosyal medyada sık sık gündeme gelen haklı veya haksız eleştirilerin hedefi durumunda kalan Tosya Devlet Hastanesinin bu durumu karşısında www. tosyahaberleri.com haber sitesi olarak ‘’Hastane Meclisi ‘’ kurulması yönünde çözüm önerisinde bulunuyoruz.

İlçede göreve başladığı ilk günden bu güne kadar sorunların çözümü aşamasında büyük gayret ve emek harcayan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in özellikle sosyal medyada hedef gösterilen Tosya Devlet Hastanesinde sorunların aşılmasına katkı sağlayacak olan çözüm önerimizi değerlendireceğini bekliyoruz.

TOSYA DEVLET HASTANESİ ‘’ÇALIŞAN MECLİSİ’’KURULMALI

Tosya Devlet Hastanesi çalışanları, ayda bir yapacakları toplantılarla sıkıntı ve önerilerini yöneticilere bildirmek ve koordineli çalışmayla verimi artırmak amacıyla 'Tosya Devlet Hastanesi Çalışan Meclisi’’ kurulsun.

Hastane Başhekimi başkanlığı ile hastane çalışanları tarafından en az 10 kişiden oluşacak ‘’Hastane Çalışan Meclisi’’ teşekkül edilecek. Hastane Meclisinde; acil, röntgen, poliklinik, İdari birim, güvenlik, temizlik personeli, yataklı servis, bilgi işlem, ameliyathane, laboratuvar gibi bölüm veya bölüm temsilcileri bulunacak.

Hastane Çalışan Meclisinde ki amaç hastane çalışan elemanların hep birlikte daha iyi şartlarda çalışıp, birlikte karar alıp, çalışan ve hasta sorunlarını çözümüne emek ve fikir yürütmeyi sağlamalı.

‘’HASTANE VATANDAŞ MECLİSİ’’ KURULMALI

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in başkanlığında halk içinden ve kurumlardan seçilecek 15 kişiden oluşan ‘’Hastane Vatandaş Meclisi’ ’kurulmalı. Bu meclis ayda bir defa toplanarak ay içinde ‘’Hastane Çalışan Meclisinin’’ raporu doğrultusunda sorunları ve sıkıntıları dinlemeli.Hastane meclisi ilçenin önde gelen esnaf,tüccar,sanayici,bürokrat,eğitimci,din görevlisi,basın mensubu ve muhtardan oluşmalıdır.

Gündeme gelen sorunlar bu defa sağlıkçı gözüyle değil, vatandaş ve hasta gözüyle tartışılmalı. Yapılan toplantıda vatandaşlardan ve hastaların görüşleri alınarak sorunların çözümü aşamasında hastane yönetimini yönlendirecek adımlar atmasını sağlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 21:56

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil Bekiroğlu
Halil Bekiroğlu - 6 yıl Önce

Meclisten önce acil servisteki enjeksiyon odasının penceresindeki röntgen deliğini kapattırsan iyi olur ben söyledim ama kapatmadılar

adnan demirtürk
adnan demirtürk - 6 yıl Önce

sayın "hastane personeli adı altında yorum yapan kardeşim".......tosya devlet hastanesi kimsenin babasının çiftliği değildir. ya görevinizi düzgün yaparsınız ya da gidersiniz. hem görevini düzgün yapmayıp hem de şifa bulmak için gelen vatandaşa ayağının çamuru ile geliyor demek terbiyesizliktir. ben daha iyi hizmet verileceğini düşünüyorum. ancak senin gibiler görevden alınırsa bu olur...

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307