Haber: Sedat Ağacıkoğlu

2024 yılı İl Sağlık Müdürlüğümüz İl Planlamaları ve Bakanlığımız Bölge Sağlık Planlaması hedefleri doğrultusunda, Hastanelerimizin Yoğun Bakım yatak kapasitesini arttırmak ve İl dışı sevklerini engellemek amacıyla;

TOSYA DEVLET HASTANESİN’DE YENİLİKLER DEVAM EDİYOR TOSYA DEVLET HASTANESİN’DE YENİLİKLER DEVAM EDİYOR

Tosya Devlet Hastanesinde 2. Basamak 6 yataklı olmak üzere artan hizmet taleplerinin karşılanması ve ilimizin ve hastalarımızın ihtiyacına binaen toplam 15 adet 2. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi 10.01.2024 tarihi itibariyle hizmete açılmıştır.

Hizmete sunulan 15 adet 2. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi ile ilimizden gerçekleşecek olan il dışı yoğun bakım sevklerininde önüne geçilecek ve sunulan bu hizmet ile ilimiz yoğun bakım yatak sayısına önemli bir katkı sağlanarak, bu alandaki eksikliğimizin giderilmesi sürecinde ciddi bir yol alınmış olacaktır.

İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Çağdaş DERDİYOK'un açıklaması;
İlimiz önemli bir sorununu daha azaltmak için başlattığımız yeni yoğun bakım ünitesi açılması çalışmasında;  Tosya devlet hastanemizde çok kısa bir sürede gerçekleştirdikleri bu hizmete katkılarından dolayı Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Zafer ERGÜL ve Tosya İlçe Sağlık Müdürü ve aynı zamanda Tosya Devlet hastanesi Başhekim vekili Dr. Murat KARAKAŞ nezdinde, Hastane yönetimlerine ve Görev yapan doktorlarımıza ve tüm personelimize verdikleri destek, emek ve katkıdan dolayı  teşekkür ederim,

Sağlık hizmetlerinde var olan ihtiyaçları gidermeye ve imkanlarımızı daha verimli kullanmaya devam edeceğiz. Süreçte yeni yapacağımız çalışmalarla da vatandaşların hastalıklarına şifa olacağımız düşüncesine inancımız tamdır.

Editör: Sedat AĞACIKOĞLU