Tosya İlçe Sağlık Müdürlüğüne Mamografi Cihazı

banner315

Tosya İlçe Sağlık Müdürlüğüne Mamografi Cihazı
banner322

Haber: Sedat Ağacıkoğlu
Tosya ilçesinde meme kanseri tarama hizmetlerinin yerinde ve daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü girişimleri ile Tosya İlçe Sağlık Müdürlüğüne yeni mamografi cihazı tahsis edildi.

Kadınlara düzenli olarak kendi kendine meme muayenesi yapmalarını ve 40 yaş üstü kadınların iki yılda bir kez mamografi çektirmelerini öneren Tosya İlçe Sağlık Müdürü Doktorları;Meme kanseri, önemli bir halk sağlığı sorunu olup, kadınlarda en sık rastlanan kanser türüdür. Meme kanserini erken evrede yakalayabilmek için 40 yaş üstündeki tüm kadınların iki yılda bir mamografiyle taranması gerekmektedir. Kadınlarımızın Mamografi cihazına erişimi kolaylaştırmak ve erken teşhis amacıyla ilçe sağlık müdürlüğümüzde, İl Sağlık Müdürlüğümüz girişimleri ile temin edilen cihazımızla Tosyalı vatandaşlarımıza bu hizmeti yakın zamanda ücretsiz olarak vermekteyiz dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023, 23:25

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 7 ay Önce

Tosya'da hayat kurtaran en önemli gelişme,kentsel dönüşümdür.yıllardır bir milim ilerleme olmadı.Kazım Şahin uygulamasına Deli Dumrul diyecekler bana ama hak verecekler diyordu.keşke Kazım Şahin seçilseydi belediye başkanı.

İSTANBUL
İSTANBUL - 4 ay Önce

Tosya ilçemiz ne vilayet olur, Tosya ilçemize nede milletveki seçilir. hayır çıkmaz. bazıları küpünü doldurmuş, olan garibana oluyor.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307