HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesinin organize ettiği ‘’Masal Kahramanları Aramızda’’ etkinliği ilçedeki diğer okullarda sergilenerek adeta Masal festivaline dönüştü.

Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesi müdürü İbrahim Göççük ve Edebiyat öğretmeni Betül Şen, Din Kültürü öğretmeni Nihat Ağacıkoğlu'nun organize ettiği Masal Kahramanları Aramızda etkinliği Cumhuriyet Anaokulu ve Atatürk İlkokulunda gerçekleştirildi. Masal kahramanlarının kılığına bürünen Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, anaokulu ve ilkokul öğrencilerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında masalların dünyasına yolculuğa çıkardılar.

Sahnede sergilenen oyunlarda Pamuk Prenses, Kırmızı Başlıklı Kız, Çizmeli Kedi, Sinbad, Alaaddin, Peter Pan,  Hansel ile Gretel, Külkedisi ve daha nice kahraman masallarla ilgili öğüt verip öğrencilerle eğlendiler.

TOSYA YARENLERİ 2023 YILI İLK YAREN OCAĞINI İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI İÇİN YAKTI TOSYA YARENLERİ 2023 YILI İLK YAREN OCAĞINI İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI İÇİN YAKTI

Tosya Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kültürel etkinlik ilçede Masal festivali havasında devam ediyor.