KOSGEB Kursu Listesi Belli Oldu

İlçemizde 68 adayın başvurduğu ikinci KOSGEB kursuna katılacak 30 yeni girişimci adayının isimleri belli oldu.

KOSGEB Kursu Listesi Belli Oldu
banner278

buraya tıklayınız

Geçtiğimiz ay Tosya Kaymakamlığı ve KOSGEB Kastamonu Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu düzenlenmişti. Kursun sayısının 30 ile sınırlı olması yoğun talebi karşılayamadığından ikinci defa uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu açılması için çalışmalara başlanmıştı.

İkinci kurs başvurularının alındığı 02 Ağustos 2012 tarihinde KOSGEB uzmanı kursa müracaat eden yeni girişimci adayları ile ön görüşme yaptı. Yapılan görüşmede iş fikirleri alınan yeni girişim adaylarının kurmak istediği işletmenin varlığının sürdürülebilir olup olmayacağı konusu değerlendirmeye tabi tutulmuştu.

İkinci uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu kontenjanı da 30 sayı ile sınırlı olduğundan müracaat eden 68 yeni girişimci adayından 30 talihli yapılan değerlendirmeler sonucunda kursa katılmaya hak kazandı. Müracaatı alınan yeni girişimci adaylarının iş fikri, yapılacak işin piyasadaki arz-talep konusu bir bütün olarak değerlendirilmeye tabi tutularak o işi yapabileceği kanaati uyandıran adaylar şanslı olanlardı.

Değerlendirmeler sonucunda kursa katılmaya hak kazanan adaylar önümüzdeki günlerde İlçe Halk Kütüphanesi toplantı salonunda açılacak olan uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılacaklar. Kursun bitiminde yeni girişimci adayları hayal ettikleri iş fikirlerini hayata geçirmek üzere KOSGEB in 27bin TL hibe desteği ile işletmelerini kuracaklar.

İşte uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılmaya hak kazananların adayların listesi:


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2012, 13:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
girişimci iş planı örneği
girişimci iş planı örneği - 9 yıl Önce

• kosgeb girişimcilik desteği hakkında ;
-kosgeb iş planı örnekleri
-kosgeb desteği için iş planı örneği
-girişimcilik iş planı hazırlama
-girişimcilik desteği ne kadardır
-hangi iş planı örnekleri destek alır
-örnek iş planı,iş planı örneği
• girişimci iş planları
-destek almış iş planı örnekleri
-başarılı bir iş planı örnekleri
kosgeb girişimci iş planı örneği iş planı örnekleri
www.isplaniornekleri.com

SIRADAKİ HABER