HABER: MUSTAFA AĞACIKOĞLU

Pide fiyatlarının pahalı olduğu yönünde yapılan eleştirilerin ardından Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’den açıklama geldi.

Başkan Kavaklıgil yaptığı basın açıklamasında;  “Çok kıymetli hemşerilerim, hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Değerli hemşerilerim Ramazan ayımızın simgesi olan pidemizle alakalı gerek sosyal medyada gerekse vatandaşlarımızın bize iletmiş olduğu kadar bir problem olduğunu tespit ettik. Fiyatların pahalılığıyla alakalı diğer il ve ilçelerle kıyaslandığında Tosya ve Kastamonu’da bu fiyatların fazla olduğuyla ilgili farklı bilgiler edindik.

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Değerli hemşerilerim pide ve ekmek fiyatları bu ticareti yapan arkadaşlarımızın esnaf odaları aracılığıyla üst birliğe zam talebinde bulunuyorlar. Üst birlikte oluşturulan komisyon tarafından bir zam oranı belirleniyor, gram oranı belirleniyor ve ardından ilimiz valisine onaylatmak suretiyle bu işlemler tamamlanıyor.

Türkiye’nin Kentsel Dönüşüm Sürecinde  QUA Granite Gücü! Türkiye’nin Kentsel Dönüşüm Sürecinde QUA Granite Gücü!

Demek istediğim şudur ki, ekmek veya pidenin fiyatının yada gramının belirlenmesinde belediyemizin yada şahsımın herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Duyulan rahatsızlıktan ötürü kendimi de vicdanen sorumlu hissettiğimde ilimiz esnaf odası birlik başkanıyla ilimiz valimizle bu konunun vatandaşlarımız nezdinde sıkıntı oluşturduğunu iki gündür telefon görüşmeleri yaparak iletiyorum. Ve son olarak da ilçemizde ekmek üretimi yapan esnaflarımızla vatandaşlarımızın alım gücünü de göz önünde bulundurarak daha uygun fiyatta pideye ulaşmalarını sağlamaları için ricada bulundum. İnşallah o kardeşlerimiz de bizleri kırmayacak şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha uygun bir fiyatta pide alımına kolaylık sağlayacaklardır. Kıymetli hemşerilerim hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. İnşallah hep birlikte güzel günlerde Bayramımıza ulaşmak ümidiyle Allah’a emanet olun” dedi.

Editör: MUSTAFA AĞACIKOĞLU