Tosya'da 9 liseden bir Lise Öğrenci almaya hak kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı, herkesin merakla beklediği sınavla öğrenci alacak liselerin listesini açıkladı.

Tosya'da 9 liseden bir Lise Öğrenci almaya hak kazandı
banner271

buraya tıklayınız

Açıklanan okul listesinde Tosya'da Anadolu Liselerinin yanı sıra, Meslek Liseleri ve İmam Hatip Liseleri bu yıl sınavla öğrenci alacak okullar içerisinde yer almadı.

Türkiye genelinde açıklanan listede en çok mesleki ve teknik Anadolu lisesinin bulunması ve imam hatip lisesi sayısının ciddi oranda artması dikkat çekti.

Açıklanan listeye göre Kastamonu’da il genelinde 8 okul sınavla öğrenci alacak. İl genelinde 540 öğrenci alımı yapılmış olacak. Tosya ,ilçe genelinde 9 lisenin eğitim verdiği ve iki İmam Hatip lisesi bulunmasına rağmen sadece Fen Lisesinin Listede bulunması şaşkınlık yarattı.

8’inci sınıf öğrencileri, 2 Haziran’da yapılacak isteğe bağlı merkezi sınav başvurularını, 11 Nisan’dan itibaren 18 Nisan’a kadar yapabilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Çelik
Hasan Çelik - 3 yıl Önce

Bahçeli,Göl ve A.Paşa gibi Anadolu Liselerine yazık olmuyor değil mi. Hay İmam Hatip Lisesi kadar taş düşsün kafanıza.

Yasar
Yasar - 3 yıl Önce

Amaç başarılı okulları ekarte edip onlara olan rağbeti bitirmek böylece insanlar o okullara değil de imam hatip okullarına mı gidecek
Halbuki imam hatip okullarındaki müfredatı seçmeli ders olarak kaliteli okullara koysalar İmam Hatip okullarına gerek kalmayacak ve isteyen din derslerini rahatça okuyacak

SIRADAKİ HABER