TOSYA BİLGİ İLKÖĞRETİM DERSHANESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bilgi ilköğretim dershanesi 2012-2013 eğitim öğretim sezonunda Tosya’da ikamet eden şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına dershanede ücretsiz eğitim verme kararı aldıklarını duyurdu. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Levent ÇAĞLAR Tosyahaberleri.com haber sitesine şunları söyledi:

TOSYA BİLGİ İLKÖĞRETİM DERSHANESİNDEN  ÖRNEK DAVRANIŞ
banner278

buraya tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim KurumlarıYönetmeliğinin , 57. Maddesinin 1. Fıkrası gereği Şehit ve malul gazi çocuklarının dershanemizde ücretsiz okutulması için bir çalışma başlattık.Bu uygulamayı başlatırken asla reklam duygusu taşımıyoruz.

Bu hassas konuda kamuoyuna mesaj vermek ve öncü girişimde bulunmaktır.

Bu tür kurumlar şehitlerimizin çocuklarına artık sözde değil, özde eğitim desteğinde bulunmalıdırlar.

Biz de dershane olarak şehit ve gazi malullerimize karşı olan vefa borcumuzu bu şekilde göstermeye çalışıyoruz. “dedi.

Tosya Bilgi İlköğretim Dershanesi yıl boyunca yaptığı birçok kampanya ve örnek sosyal sorumluluk projeleri ile Tosya da Eğitim konusunda öne çıkmaya devam ediyor.

Haber sitemiz aracılığıyla yapılan açıklama kapsamında Şehit ve Malul gazi çocukları Bilgi İlköğretim Dershanesinde ücretsiz eğitim verilecek. Konu ile ilgilenenler www.tosyabilgidersanesi.comüzerinden ulaşarak başlatılan bu uygulamaya yönelik bilgi alabilirler.

Tosyahaberleri.com olarak Sayın Levent Çağlar’ın şahsını ve Dershanede görev yapan tüm öğretmenlerin bu konudaki hassasiyetleri için teşekkür eder, diğer dershanelerimizede bu uygulamaların örnek teşkil etmesini dileriz.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2012, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER