ARTIK DÖNÜŞ YOK TOSYA BUNA KİTLENDİ

banner294

İlçemizde uzun zamandır konuşulan Fen Lisesinin 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılması için Kastamonu Valiliği tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na teklif edildi.

ARTIK DÖNÜŞ YOK TOSYA BUNA KİTLENDİ
banner278

Geçtiğimiz günlerde Maarif Müfettişleri tarafından yapılan incelemenin ardından Tosya Anadolu Lisesi’nin Tosya Fen Lisesi’ne dönüştürülmesinin uygun görülmesiyle Fen Lisesinin ilçemize kazandırılması için teklif edildi.

Kastamonu Valiliği tarafından Tosya Anadolu Lisesi’nin Tosya Fen Lisesi olarak dönüşümü için gerekli şartların oluştuğu belirtilen teklif yazısı Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

Vali Şehmus Günaydın imzasıyla gönderilen yazıda; “İlimiz Tosya Anadolu Lisesi’nin kapatılarak Fen Lisesi’ne dönüştürülmesi Maarif Müfettişleri Başkanlığımızca yapılan inceleme ve değerlendirmede, ‘Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Kurumlara Ait Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği’ ile Mart 2010 tarih ve 2630/2631 sayılı Tebliğler Dergisinde Yayımlanan Kurum Açılması ve Kapatılmasına ilişkin Esaslarda belirtilen şartları taşıdığı / şartların oluştuğu sonucuna ulaşıldığından, ilgi (c ) inceleme raporuyla Tosya Anadolu Lisesi’nin Kademeli olarak kapatılarak Tosya Fen Lisesi’ne dönüştürülmesi uygun görülmüştür.

İlimiz Tosya ilçesinde Tosya Anadolu Lisesi’nin 2015/2016 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle kapatılarak aynı okulun Fen Lisesine dönüştürülmesi ve 2016/2017 eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak Fen Lisesinin açılması Valiliğimizce uygun görülmektedir.

Bilgilerinizi ve İlimiz Tosya İlçesinde Tosya Anadolu Lisesinin 2015/2016 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle kademeli olarak kapatılarak aynı okulun Tosya Fen Lisesine dönüştürülmesi ve 2016/2017 eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak Fen Lisesinin açılması hususunda gereğini arz ederim” denildi.    


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 22:02

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem OLGUN
Adem OLGUN - 6 yıl Önce

Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Amma velakin okul olmuş eğitimcide gelecekmi. Hastane gibi olmasın değerli yetkililer

Sübhanallah
Sübhanallah - 6 yıl Önce

Yani vali imzaladı gönderdi kesin olacak öyle mi? Bakanlıkta zaten el kadar tosyaya fen lisesi açalım diye can atıyo zaten! Komikleşmeyelim Anadolu lisesinin Fen lisesi olması Tosya için sadece "fen lisesi var" dedirtir. Tosya bir an önce fakülte getirerek kaliteli öğrenci potansiyeli oluşturmalıdır. Haricinde Fen lisesi çok bir katkı sağlamaz zaten şekil itibariylede buharî bir hayal... Temennimiz o ki Tosya çok ilerde olsun fakat gerçekler ortada...

Reis
Reis - 6 yıl Önce

İlçemizde fen lisesi olması sevindirici ancak,okul yanlış seçilmiş o okul eski ve yurt olarak kullanışlı değil..! Keşke Bahçelievler Anadolu Lisesi dönüştürülseydi daha uygun olurdu her yönden..!!

Muttalip yumak
Muttalip yumak - 6 yıl Önce

Allah utandırmasın dediginiz gibi hastane işine dönmez inşAllah

ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

öğretmenlerin de fen lisesi ayarında olması gerek. levhayı değiştirmekle olmuyor.

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif