MHP TOSYA İLÇE BAŞKANI SUAT BAZLAMAÇCI'DAN BASIN AÇIKLMASI MHP TOSYA İLÇE BAŞKANI SUAT BAZLAMAÇCI'DAN BASIN AÇIKLMASI

AK Parti'de, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kurulan mülakat komisyonları, milletvekili adaylarının belirlenmesi çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri başkanlığındaki komisyon Kastamonu milletvekillerini belirleyeceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti'de 81 ilde, 6 bin 25 aday için yapılan temayül yoklaması sonrası komisyon görüşmelerine geçildi. Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinden oluşturulan 14 komisyon, temayül yoklamaları doğrultusunda adayları değerlendirmeye tabi tutuyor.

Bu kapsamda, Ömer İleri başkanlığındaki komisyon Çorum, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Bolu, Kocaeli, Sinop, Amasya illerinin milletvekillerini belirlerken,AK Parti Kastamonu Milletvekilliği aday adayları arasında Tosya ilçesinden Mustafa Takır,Özgür Akif Tel ve Raşit Serdar Ündeyici yer almakta

Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek.

 Milletvekili adayları 11 Nisan'da açıklanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon, 3 Nisan'da çalışmalarına başlayacak.

Nihai milletvekili aday listeleri 9 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecek. AK Parti, 11 Nisan'da düzenleyeceği milletvekili aday tanıtım toplantısıyla bu isimleri kamuoyuna açıklayacak.

Editör: TE Bilisim