HABER: MUSTAFA AĞACIKOĞLU

Tosya'da Evlenmek İsteyenlere Müjde: Nikah İşlemleri Artık Daha Kolay!

Tosya'da evlenmek isteyen çiftler için büyük bir müjde var. Artık nikah işlemleri için Kastamonu İl Müftülüğü ve 19 İlçe Müftülüğü'nde Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yapılabiliyor. Bu yeni uygulama sayesinde evlenme süreci daha anlamlı ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Nikah işlemleri için yapılması gerekenler oldukça basit. Mesai saatleri içerisinde nikah için gerekli evraklarla birlikte müftülüklere müracaat ederek, en kısa zamanda randevu alınıyor ve tüm işlemler hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Nikah işlemleri, İl Müftüsü, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri veya Şube Müdürleri tarafından titizlikle icra ediliyor.

Özellikle çiftlerin maddi anlamda rahatlaması için nikah işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Sadece aile cüzdanı bedeli alınıyor ve geri kalan tüm hizmetler ücretsiz olarak sunuluyor. Bu uygulama, evlenme sürecini daha erişilebilir ve kolay hale getirerek çiftlerin evlilik yolculuğuna güzel bir başlangıç yapmalarına yardımcı oluyor.

Tosya Spor Başkanı Sefa Abayın'dan Şok Karar! Tosya Spor Başkanı Sefa Abayın'dan Şok Karar!

Tosya'da evlilik hazırlıkları yapan çiftler için sunulan bu hizmet, evlilik sürecini daha keyifli ve stresiz hale getiriyor. Nikah işlemleri için yapılan bu yenilikçi adım, çiftlerin evlenme sürecini daha anlamlı ve özel kılıyor.

Editör: MUSTAFA AĞACIKOĞLU