Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Devlet Hastanesi kapısına asılan hasta sıra listesine vatandaş tarafından yazılan not,  sosyal medyada paylaşılınca Sağlık Bakanlığı Çözüm Merkezi hastane yönetiminden savunma istemişdi.
Tosya Devlet Hastanesi kapısına asılan sıra randevu kağıdına bir vatandaş tarafından ; ''Milleti bu duruma düşürdüğünüz için size yazıklar olsun. Gece 12:35'de yatağımdan kalktım geldim. Cumhuriyetin 100.Yılında Türk Milletine yakışan bu değildir.'' notu yazıldı.

Hastane kapısından çekilen bu  fotoğraf Sağlık Bakanlığı etiketi yapılarak ''Yıl 2023 Adamlar, Yapay zekayı bulmuş, Uzaya uydu fırlatıyoruz, İnsansız Hava Aracı icat edilmiş, Tosya Devlet Hastanesi’nin alt katının dış camına bir beyaz kağıt siyah bantla yapıştırılmış muayene olabilmek için gece 12 den sonra gelip sıra yazdırıyoruz.'' notu ile paylaşılınca İl sağlık müdürü Tosya Devlet Hastanesine gelerek durumu yerinde inceledi.

Yapılan haberler sonrasında Tosya Devlet Hastanesi sosyal medya hesabından açıklama yaparak yapılan haberlerin ve paylaşılan not kagıtının asılsız olduğu bilgisini paylaştı.

TOSYA HAMZABABA KURANKURSU DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR TOSYA HAMZABABA KURANKURSU DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR

Editör: Sedat AĞACIKOĞLU