HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

TOSYA TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCU OPERASYONUNDAN ŞOK GÖRÜNTÜLER TOSYA TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCU OPERASYONUNDAN ŞOK GÖRÜNTÜLER

KASTAMONU (İHA) Kastamonu´nun Tosya ilçesi D100 karayolunda Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik icra edilen operasyonda durdurulan şehirlerarası yolcu otobüsünde H.K.(52) ve B.T.G. (30) isimli şahısların üzerlerinde ve uyuşturucu köpeği Valör ile eşyalarında yapılan arama sonucunda 2 kg metamfetamin ele geçirildi. Tosya ilçesinde yakalanan 2 kg metamfetamin uyuşturucu maddenin şu ana kadar Karadeniz bölgesinde ele geçirilen en yüksek miktarda uyuşturucu olduğu öğrenildi.

Jandarma ekiplerince H.K. (52) ve B.T.G.(30) isimli şahıslar gözaltına alınarak sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak, Kastamonu Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Uyuşturucu madde imal ve ticareti yaparak vatandaşlarımızı zehirleyen ve bu yolla haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik faaliyetlerimize kararlılıkla devam edilecektir.