TOSYALI UZMAN ÇAVUŞ DEPREM BÖLGESİNDE HAYAT KURTARIYOR

banner315

banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası Dünya’dan ve Türkiye’den birçok arama ve kurtarma ekibi afet bölgesine geldi. Kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin arama kurtarma ekipleri yanı sıra Millî Savunma Bakanlığı arama kurtarma ekipleri de deprem bölgesinde gece gündüz demeden göçük altında kalan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmalarına devam ediyorlar.

Türk Silahlı Kuvvetleri 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı arama kurtarma timi Kahramanmaraş’ta kurtarma çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı arama kurtarma timinde görevli Tosyalı Uzman Çavuş ve kurtarma köpeği gece yarısı enkaz altında bir vatandaşımıza ulaşarak kurtarılmasında önemli rol oynadılar.

Tosyalı Uzman Çavuş ve kurtarma köpeğinin bu çalışması Millî Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEFİNEYE HAYIR
DEFİNEYE HAYIR - 8 ay Önce

Tosya çaykapı köyüne duyuru yapmak istiyorum. Bu DEFİNE İÇİN yapılan kazılar toprağa zarar veriyor. Ve bir sarsıntı da toprak kayması yada zemin zedelenmesi oluyor. Maalesef ki bu kazılar çaykapı mezarlığı yada mezarlık yanına yapılıyor. Yada bahçe yapımı adı altında KAPŞON TAKIP İŞÇİ KILIĞINA GİRİP KAZIYORLAR böylelikle toprağa zarar veriyorlar. ÇAYKAPI KÖYÜ başta olmak üzere tüm TOSYANIN köylülerine sesleniyorum. Bİ yerde kazı gördüğünüzde kazı çalışma ruhsatları izinleri yoksa kastamonu cumhuriyet başsavcılığınca yada tosya jandarmaya İHBARDA bulunun. Yoksa dediğim gibi deprem de zemin zararı oluşturup köye zarar verebiliyorlar.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307