TOSYA’DA PARKOMAT DÖNEMİ BAŞLADI

Belediyemiz tarafından ilçedeki trafik sorununa çözüm olarak uygulamaya konulan parkomat hayata geçti.

TOSYA’DA PARKOMAT DÖNEMİ BAŞLADI
banner278

buraya tıklayınız

Tosya Belediyesinin parkomat uygulamasına geçilmesi” yönünde alınan kararı ile; Namazgah Caddesi girişinden – Çiftçi Sokak girişine kadar olan kısım, Çiftçi Sokak girişinden  - Hükümet Caddesi Ali İhsanpaşa Sokak(Halk Otobüsleri durağı) girişine kadar olan kısım, Rıhtımboyu Caddesi Başlangıcından  - Kasaplar hali girişine (Kaynaroğlu market)  kadar, 100.yıl Caddesi Başlangıcından – Yeni Mahalle Sokak(Kalaycı Ticaret)girişine kadar ve Kastamonu Caddesi, Bim Market önünden – Vakıfbank önüne kadar olan kısım ve Vakıfbank önünden – Belediye Hizmet Binası önüne kadar ve Mahmut Bamyacı Sokak girişinden Rıhtımboyu Caddesi girişine kadar olan kısım.


 Başlanan uygulama ile Özellikle esnaflar başta olmak üzere vatandaşlar’da uygulamayı olumlu karşıladılar. Esnaflar, araçların alış veriş için duraklama yapmasının tüm esnaflara olumlu yansıyacağını ifade ettiler. Tosya Belediye Başkanı Kazım ŞAHİN İse, İlçemiz bir büyüme ve gelişme sürecini yaşıyor. Bu hızlı büyüme ve gelişme, doğal olarak bazı yeni sorunları da beraberinde getiriyor. Tosya’nın merkez cadde ve sokaklarında önemli bir oto park sorunumuz var. O nedenle her cadde ve sokağa park yasağı getirmek mümkün değil. En azından araç trafiğini düzenlemek zorundayız. diye konuştu; Bizim amacımız para kazanmak değil diyen Başkan ŞAHİN; vatandaşımıza bilinçli park alışkanlığı kazandırmak ve aynı zamanda da trafik akışını düzene sokmaktır. dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2012, 10:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
plncı
plncı - 9 yıl Önce

az bile o fiyatlar.. kaşık kadar memlekette imkanı olsa millet tuvalete bile arabayla gidecek... başkan ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER