Tosya’da Kızılöz köprüsünün açılışını Kaymakam yaptı

banner294

Aşağı Kayı Köyü Kızılöz Mahallesi’ne yapılan Kızılöz Köprüsü dün dualarla hizmete açıldı.

Tosya’da Kızılöz köprüsünün açılışını Kaymakam yaptı
banner278

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) Kastamonu’nun Tosya ilçesi Aşağı Kayı Köyü Kızılöz Mahallesi’ne yapılan Kızılöz Köprüsü dün dualarla hizmete açıldı.

 Açılış programına Kaymakam Yusuf Cıbır, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütgm. Özgür Yapağı,İl Genel Meclis Üyeleri Yusuf Arpacı, İlyas Çakır, Cahit Çalışkan, CHP Tosya İlçe Başkanı İsmail Okuducu, MHP Tosya İlçe Başkanı Muvaffak Etyemez, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Recep Keçeci,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken, Tosya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Baş, muhtarlar ve köylüler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Aşağı Kayı Köyü Muhtarı İhsan Koçgözlü yaptı. Muhtar Koçgözlü konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başladı.  Yıllardır Kızılöz Mahallesi’nin en büyük sorunu olan köprünün devlet –millet işbirliğinde çözüme kavuşturulduğuna dikkat çeken Aşağı Kayı Köyü Muhtar İhsan Koçgözlü; “Köprü yıllardır mahallemizin sorunuydu. Halkımız ilçeye gitmek için ya da Devrez Çayı’nın karşısındaki arazilerine ve D-100 Karayolu’na geçmek için 3 km gitmek zorunda kalıyordu. Şimdi köyümüzün köprü sorunu çözüldü. Ben başta Sayın Kaymakamımız Yusuf Cıbır olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Açılışta konuşan Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır ulaşımın önemine dikkat çekerek; “Muhtarımız bize sorunu ilettiler. Bizde köyümüzün bu sorununu çözmek için gerekli yerlere ilettik.  Devlet millet işbirliğinde köprümüzü inşa ettik. Bugün açılışını yapıyoruz. Yolun devamını yapmak nasip olmadı. Buralar bizim yolumuz inşallah tekrar geçeriz buralardan. Yolun devamını gelecek olan kaymakamın yapacağını düşünüyorum. Ben Kızılöz Köprüsü’nün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kızılöz Köprüsü’nün yapımında katkılarından dolayı Kaymakam Yusuf Cıbır’a teşekkür plaketini Belediye Başkanı Kazım Şahin takdim etti.  Köprünün yapımında emeği geçen Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Recep Keçeci’ye teşekkür plaketini Aşağı Kayı Köyü Muhtarı İhsan Koçgözlü verdi.

İmam Hatip Muammer Ömür tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından İmam Hatip Abdullah Erçelebi tarafından hizmete açılan Kızılöz Köprüsü’nün hayırlı olması ve kazasız belasız geçilmesi için dua edildi.

Açılı kurdelesi Kaymakam Yusuf Cıbır, Belediye Başkanı Kazım Şahin ve İlçe Jandarma Komutanı J. Ütgm. Özgür Yapağı tarafından kesildi.Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 23:45

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif