Tosya'da Kamu Binalarının Yenileyeceğiz

Tosya Belediyesi 2013 yılı ilk meclis toplantısında kentsel dönüşümü masaya yatırmış ve konu ile ilgili bilgi almak, süreci yerinde incelemek için de İstanbul Esenler Belediyesi’ne inceleme gezisi düzenlemişti.

Tosya'da Kamu Binalarının Yenileyeceğiz
banner278

buraya tıklayınız

Kentsel dönüşüm sürecine vakıf olan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ve beraberindeki heyet ilk inceleme gezilerini de hafta başında düzenledi. Hemşehrimiz Yüksek Mühendis Mimar ve Kent Plancısı Cihangir Kutluoğlu’nun da katıldığı inceleme gezilerinde Tosya-Tur civarı, pirinç pazarı, belediye binası çevresi ve ilçemizdeki eski binalar incelendi. Ardından durumu değerlendirmek üzere Başkan Şahin ve beraberindeki heyet konuyu Tosya Belediyesi’nde masaya yatırdı.Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin yaptığı açıklamada; “Kentsel dönüşüme ilk adımı kamu binalarını yenileyerek atacağız. Yeni belediye hizmet binasının yapımı için istişare ve ilk görüşmelere katılması üzere Tosyalı hemşehrimiz Yüksek Mühendis Mimar ve Kent Plancısı Cihangir Tutluoğlu ilçemize davet edildi. Bugün itibariyle belediye binasında, pirinç pazarında, Tosya-Tur ve çevresinde ön çalışma ve inceleme gezileri yapıldı. Bir süre kamuoyu ile birlikte istişare, ön görüşme ve görüş alış verişinde bulunacağız. Önceliğimiz tüm Tosyalılara en iyi ve modern şekilde hizmet vermek ve hemşehrilerimizin yaşam kalitesini arttırmaktır. Hemşehrilerimiz ile yaptığımız görüşmelerin ardından yer kesinleştiği zaman bir taraftan proje çalışmalarına başlayacağız ve bir taraftan da kentsel dönüşüm kapsamında finansman arayışlarına gireceğiz. Kısa zamanda kentsel dönüşüme ilk kazmayı vuracağız” dedi.

Kentsel dönüşümün hayata geçirilmesi ile birlikte, ilçemize yerli ve yabancı turist ziyaretlerinin de artması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2013, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER