Tosya’da Ayakları kırılan yaralı kediye bakın kim sahip çıktı

banner294

Tosya'da Otomobilin çarptığı ve ayakları kırılan kediye kim sahip çıktı

Tosya’da Ayakları kırılan yaralı kediye bakın kim sahip çıktı

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu'nun Tosya ilçesi Kız İmam Hatip Lisesinde eğitim gören iki kız öğrenci okul çıkışında bir otomobilin çarptığı yaralı kediyi   veterinere hekime götürdü.

Okul çıkışında yolun bir kenarında acı çeken yaralı kediye önce yiyecek veren Beyza Bıçakcıoğlu ve Öznur Kara isimli İmam Hatip Lisesi 1.sınıf öğrencileri daha sonra tedavi edilmesi için Veteriner Hekime götürdüler.

‘’ YAVRU KEDİNİN BAŞINDA AĞLADIK’’

Yaralı kediyi ilk gören Beyza Bıçakcıoğlu o anları şöyle anlattı’’ Eğitim gördüğümüz Kız İmam Hatip Lisesi İlçe çıkışında olduğu için her gün servis aracı ile gidip gelmekteyiz. O gün okul çıkışında servis aracını bekler iken yolun kenarında yavru kedinin ağlamaklı miyavlamasını duydum. Daha sonra Öznur arkadaşımla kediyi aradık ve çalıların arasında yavru kediyi bulduk. İlk gördüğümüz anda kedinin o durumu bizi çok üzdü ve çaresiz bir şekilde kedinin başında ağladık’ ’dedi.

‘’BABAMI ARADIM VE KEDİYİ VETERİNERE GÖTÜRDÜK’’

Öğrenci Beyza Bıçakcıoğlu ‘’ Daha sonra yanımızda bulunan simit ve suyu kediye vererek karnını doyurmaya çalıştık. Kediyi bu şekilde bırakamayacağımız karar verdikten sonra köyde imamlık yapan babamı aradım ve kendisine durumu anlattım. Babam ben aradıktan 15 dakika sonra araba ile gelerek yavru kediyi veteriner hekime götürdük. Yaralı yavru kediyi tedavi eden Veteriner hekim çarpmanın etkisi ile kedinin ayaklarının kırık olduğunu söyledi.

Bizde kediyi alarak Tosya Belediyesi Çevre Koruma Hizmetler Müdürlüğüne götürdük. Belediyede yetkililere yaralı kediyi teslim ettik. Belediye Veteriner Hekimi kediyi ilk önce Kastamonu Belediyesi Veteriner Müdürlüğüne göndereceklerini ve sonrasında Ankara Belediyesi Veteriner Müdürlüğüne gidecek’ ’dedi.

‘’TOSYA BELEDİYESİ YETKİLİLERİ DUYARSIZ KALMADI’’

Yaralı kediye duyarsız kalmayıp Tosya Belediyesine götüren öğrenciler’’ Belediye yetkilileri sağ olsunlar bize yardımcı oldular. Yavru kedinin tedavisi için ellerinden geleni yapacaklarını ve tedavi ile ilgili gelişmelerden bizleri haberdar edeceklerini söylediler. Bizler ilçemizdeki tüm vatandaşlara, hayvanlara daha duyarlı olmaları gerektiğini, sakat ve yaralı hayvan gördüklerinde belediyeye bağlı veterinerlik müdürlüğüne getirmelerini istiyoruz.” dediler.

  (SDA-
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 00:53

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
asiltürk
asiltürk - 5 yıl Önce

duyarlı bir vatandaş kedici veterinere ordan belediye çevre müdürlüğü ordan belediye veterinerliği ordan Kastamonu veterinerliği ordan ankara bel veteriner müdürlüğü......VAYBE....YAZIKLAR OLSUN .....BİR KEDİCİGİN DURUMU .......ya bide vatandaş olsa vay acınacak halimize.......duy bu sesi kaymakam beeeeyyy..

Ebru
Ebru - 5 yıl Önce

Biz haberden çok etkilendik biz gönüllü olarak kediye sahip çıkmak istiyoruz nereye başvurmanız gerekir

Ayten Kökgöz
Ayten Kökgöz - 5 yıl Önce

Sedat bey yaralı kedi ile ilgili yazınız için teşekkür ederim.Sizler aracılığı ile sokak hayvanları sorunlarına bir adım daha yaklaşmış durumdayız.Haytap Kastamonu İl Temsilçisi olarak dört yıldır,Tosya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü ile ortak çalışma yaparak sayısını bilemediğim kedi ve köpek Kast.Bakımevimizde gerekli müdahele yapılmıştır.Bu çalışmalar Orm.Su İşleri Tosya şubesi tarafından da kayıt altına alınmıştır.Haytap,Tosya bel.ve orm.su işleri ile ilgili ortak çalıması hk.Basın olarak güzel bir çalışma yaparsanız,halk bilgilenir,sizin araçılığınız ile bizlerde sokak hayvanlarına iki adım yaklaşmış oluruz.Teşekkürler.

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Çok tsk ederm hassasiyetinize koca yürekli insanlar

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307