Tosya Ziraat Odasından Acı İtiraf ''Tosya Pirinci Bitti''

Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Tosya Ziraat Odasını Ziyaret Etti.


buraya tıklayınız

Kastamonu'nun Tosya ilçesine öğlen saatlerinde gelen eski Bakan Murat Başeskioğlu ilk önce MHP Tosya ilçe teşkilatının ziyaret etti. MHP Tosya İlçe Başkanı Muvaffak Etyemez  ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Murat Başeskioğlu daha sonrasında Cuma namazını Mer'aşi Abdurrahman Paşa camide kılan Başekioğlu daha sonra ilçe teşkilatı ile birlikte Tosya Ziyaret Odasını ziyaret etti.

Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken ve oda yönetimi tarafından karşılanan eski Bakan Murat Başeskioğlu ziraat odası hakkında başkan Akdiken'den bilgi aldı.Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken özellikle Kızlar Yolu Barajının yapılamadığından dert yanarak '' Tosya Pirinci şu an bitme noktasına geldi.Üretici 30 bin ekili arazi olmasına rağmen su olmadığı için sadece 7 bin alana ekim yapıyor. Pirince Patent alındı fakat ekim olmadıktan sonra ne faydası olacak.Kaymakam ve Belediye başkanımız ile bölge müdürü bu baraj yapılack diyorlar ama ben inanmıyorum''dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 00:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ö.k.
Ö.k. - 2 yıl Önce

Tosya pirincinin bitme noktasina gelişini görmek icin uzman olmaya gerek yok, yillardir bu hususta görevini yapmayanlara sormak gerek,

Yusuf Akdiken
Yusuf Akdiken - 2 yıl Önce

Ahmet amcama katılıyorum tosyanın bir meshur pirinci vardı. sanırım bu baraj yapılmazsa oda kalmıcak.

SIRADAKİ HABER