TOSYA YENİ TOKİDE TEHLİKE

banner294

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde kuvvetli sağanak sırasında bir depoya düşen yıldırım cep telefonu ile görüntülendi.


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde kuvvetli sağanak sonrasında ilçenin çeşitli noktalarında meydana gelen yol çökmeleri ardından vatandaşları korkutan görüntüler ortaya çıktı.

İlçede etkili olan sağanak yağış ise hayatını olumsuz etkiledi.Meteorolojinin uyarıda bulunduğu Kastamonu'nun Tosya ilçesinde etkili olan kuvvetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi. İlçede akşam saatlerinde başlayan sağanak sebebi ile cadde ve sokaklarda yer yer su birikintileri oluşurken, Kastamonu-Tosya karayolu ise heyelan sebebiyle kapandı. Sel felaketinin yaşandığı ilçede Tosya Belediyesi ekipleri sabahlara kadar çalışarak kapanan yolları açtı.

Sel felaketi sonrasında ilçenin çeşitli noktalarından vatandaşlar belediyeye ihbarda bulunarak sel vermiş olduğu zararları ve olumsuzlukların ihbarında bulundu.Tosya 3.Toki konuntlarında yer altından geçen elektrik kabloları sel sonrasında yolun çökmesi ile birlikte ortaya çıkarak tehlikeli bir durum meydana getirdi. Vatandaşlar ve Toki yönetimi sel sonrası elektrik kablolarının ortaya çıkmasından tedirgin olduklarını söylediler. Büyükler her ne kadar dikkat etsede küçük çocuklar bu kabloları merak ederek yanına yaklaştığını bununda adeta faciaya davetiye çıkardığını söylediler.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbul
istanbul - 5 gün Önce

ebem yaptı karga yıktı. temeli sağlam olmayınca örüsgarda yıkar, selde açar, baştan savma iş olunca öyle olur. Alllah yar ve yardımcımız olsun.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307