TOSYA PİRİNÇ PAZARINDA BULUNAN DÜKKANLAR YIKILDI


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yapılması planlanan Adliye Sarayı binası yeri için Tosya Pirinç Pazarı önünde yer alan Sağlık ocağı ve Dükkanların yıkımına başlandı.

Prefabrik binada hizmet veren Tosya Adliyesi için yeni hizmet binası yapım süreci başladı. Binanın yetersiz olması nedeniyle yeni hizmet binası yapılması için çalışmalar tamamlanarak 2 Kasım 202 tarihinde ihalesi yapılmıştı. Tosya ilçesine inşa edilecek yeni Adliye Sarayı hizmet binasının yapım ihalesi 2 Kasım 2020 Pazartesi günü yapılarak ihale süreci sonuçlandı. Bir yılda yapımı tamamlanması planlanan Tosya Adliye Sarayı hizmet binası 5 bin 345 m2 arazi üzerine toplam 4 bin 842 m2 kapalı alan olarak inşa edilecek.

Bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşacak olan binada 1 Cumhuriyet Başsavcısı, 2 savcı odası ile 5 hakim odası olmak üzere toplam 8 hakim savcı odası bulunacak.Binada 2 Ceza, 2 Hukuk, 1 adet rezerv mahkeme ile İcra Müdürlüğü de yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 23:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut
mahmut - 7 ay Önce

aslında hükümet konağı buraya yapılması lazımdı.memleketin en güzel yerine adliye sarayı yapılıyor.hayırlı olsun diyelim....

MEHMET ALİ
MEHMET ALİ - 7 ay Önce

Tosyanın girişine güzel olur,yakışır,seyirli bir yer...

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 7 ay Önce

hazır başlamışlar,bir zahmet eski cezaevini de oradan temizlesinler,Tosyanın girişine yakışıyor mu,belediye başkanımız ilgilensin orayla da.nihayetinde belediye sınırlarında....

MERT
MERT - 7 ay Önce

PAZARLA AYNI SEVİYE YAPSINLAR

SIRADAKİ HABER