Tosya Orman İşletme Müdürlüğüne 7 Adet Araç

Tosya Orman İşletme Müdürlüğüne 7 Adet Araç
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Tosya Orman İşletme Müdürlüğünde kullanılmak üzere tahsis edilen 7 adet 4x4 araç düzenlenen törenle hizmete başladı.

Tosya Orman İşletme Müdürlüğünde yapılan törene Orman İşletme Müdürü Erol Çınkır, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı, İşletme Müdür Yardımcısı Uğur Şahin ve Orman İşletme Müdürlüğü personeli katıldı.
Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tören de konuşan Tosya Orman İşletme Müdürü Erol Çınkır '' Bakanlık tarafından Bölge Müdürlüğü emrine gönderilen arazi yapısına uygun araçların Bölge Müdürlüğü tarafından köy sayısına göre yaptığı tahsis sonucu 7 adet 4x4 araç Tosya İşletmesine verildi. İşletmemiz adına araçların tesmimatında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum''dedi.

Araç Teslim töreni İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı tarafından yapılan dua sonrası araçların anahtarları şoförlere teslim edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan
Oğuzhan - 9 ay Önce

araçların plakaları da çok manidar...

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 9 ay Önce

önce orman yollarını yapın.yıllardır orman yollarına bakmadınız.yangın durumunda bakalım ne kadar tedbirli ve hızlı yangın söndüreceksiniz,orman bakanı bu konuda hassasiyetle hareket ediyor.Tosyanın her yanı orman.artık bir şeyler yapılsın bu memlekette.

Bizim Orman!
Bizim Orman! - 9 ay Önce

Fotoğraflarda ki taşıtlardan anlaşıldığına göre ülkedeki orman işletmesinin mali yapısı çok güçlü. Bu taşıtlarla daha da güçlenmiştir herhalde. Biraz daha okuyup ormancı olmak varmış. Bizim ormandaki çamlar sanki bu taşıtlar alınsın diye büyümüş. İyi işlerde kullanmanız dileğiyle mitsubishi pikaplar hayırlı olsun.

Orman Sevgisi
Orman Sevgisi - 9 ay Önce

Tosya ilçe merkezi içinde aynı köylerde olduğu gibi orman kesim bölgesi ve alanı tahsis edilmelidir. İlçe merkezinde de bu amaçla faaliyet gösterecek bir kooperatif kurularak kesim, nakliyat, sürütme, biçme, dilme, budama, orman temizleme bakımı, orman yolu açma ve bakımı, fidan dikimi, üretim istihsal işlerinden anlayan ve bu işlere ihtiyacı olan kişiler bu kooperatife üye ve ortak yapılmalıdır ve bu şekilde kazanç elde etmeleri sağlanmalıdır. Ayrıca yaptıkları üretim istihsal çalışmasının belirli bir oranında düşük maliyetli orman envali verilmeli ve satış hakkı tanınmalı, tarım ve orman sigortalılığı kapsamında sosyal güvenlikleri sağlanmalıdır. Doğanın bu ilçeye bahşettiği ormanın imkanlarından ilçe merkezinde ikamet eden ihtiyacı olanlar kişilerde faydalanmalılar, kazanç elde etmelidirler. İlçe merkezinde bu işlerden anlayan ve bu işlere ihtiyacı olan çok işsiz insan var. Ormandan elde edilen gayri safi hasıla paylaşıldıkça daha güzel olur kanısını taşımaktayım.

Ormanın suyu
Ormanın suyu - 9 ay Önce

Bu araçlar suylamı çalışıyor. Sabah akşam arka arkaya gidiyorlar. Bu ormanda her gün bi değişiklik mi oluyor yoksa HARCIRAH için mi o tekerler dönüyor. Veya daha neler neler mi.!!!

Aykut Erkut
Aykut Erkut - 9 ay Önce

Evet ilçe şehir merkezinde yaşayanlar içinde orman üretim alanı tahsis edilmelidir.

SIRADAKİ HABER