Tosya Kaymakamlığına Suat Hatam Atandı

banner294

Tosya Kaymakamlığına Suat Hatam Atandı

buraya tıklayınız

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi (Kaymakamlar Kararnamesi) Resmi Gazetede yayımlandı, kararname ile 422 mülki idare amirinin yeri değişti.  Tosya’ya 2012 yılında Tosya Kaymakamlığında Kaymakam Refikliği görevinde bulunan Suat Hatam atandı.

5 Kasım -21 Aralık 2012 tarihleri arasında Tosya’da Kaymakam Refikliği yapan ve halen Kars ili Selim Kaymakamlığı görevini yürüten Kaymakam Suat Hatam Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Tosya Kaymakamı olarak ilçemize atandı. Kaymakam Refikliği yaptığı dönemde Kaymakam Mehmet Türköz’ün izine ayrılması nedeniyle 19-24 Kasım tarihleri arasında izine ayrılması nedeniyle Tosya Kaymakamlığına vekalet etmişti.

Kararname ile Tosya Kaymakamlığı görevini yürüten A. Ferhat Özen ise Kırıkkale Vali Yardımcılığına atandı.

Kaymakam Suat Hatam Kimdir?

Tosya ilçesine atanan Kaymakam Suat HATAM 1988 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Samsun da tamamladı. 2005 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. 2009 yılında Aynı fakülteden mezun oldu ve aynı yıl Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yönetim Bilimlerinde yüksek lisans eğitimine başladı.

2012 yılında yüksek lisansını tamamlayan Suat HATAM aynı yıl Ordu Kaymakam adayı olarak mülki idare mesleğine girdi. Değişik kademelerde mesleki eğitim alan HATAM İngiltere’nin Liverpool şehrinde 1 yıl süreyle dil ve mesleki eğitim aldı. 31/08/2018 tarihli ve 2018/57 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Sinop İli Dikmen İlçesine atandı. 2 yıl çalıştıktan sonra 13/07/2020 tarihli ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kars İli Selim ilçesine atandı.

11/08/2022 tarihli ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile 5 Kasım -21 Aralık 2012 tarihleri arasında Kaymakam Refikliği yaptığı Tosya İlçesine atandı. Kaymakam Suat HATAM İngilizce bilmektedir.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 10 ay Önce

Keşke;
1)Mevcut kaymakam niçin bu kadar az durdu?
2)Geldiğinden bu yana icraatları ne oldu?
3)Kendi isteğiyle mi gidiyor yoksa birileri tarafından mı gönderildi?

minvalinde sorulara değinseydiniz başlıkta telmih yapana kadar.
Tosya "deniz" e uzak artık. Ne gerek var demeden yapamıyor insan. Siz hatırlatınca aklıma bir şiirin bir kıtası geldi. Paylaşmak isterim.

Deniz derki; eylemedim idare-i maslahat

Ne tehditler gördüm, ne çok nasihat

Göbelin göbelliğine vermedim fırsat

Hakkını helal et, hoşcakal Tosya!

Misafir37
Misafir37 - 10 ay Önce

Ne yaptı ki size kaymakam deniz bey
gideli kaç ay oldu hala uğraşıyorsunuz

Oğuzhan
Oğuzhan - 10 ay Önce

antin kuntin konuşup gizli gizli isimlerin arkasında saklanarak yapmış olduğunuz gufte-i besteyi muktedir olduğunu düşünüyor olman beni ziyadesiyle güldürdü... Açık seçik bilinir isimlerle yazarsan o zaat-ı muhtermeyenin yaptığı icraatları beraber konuşmak isterim...

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307