Tosya Jandarma Ekipleri İlçenin Tüm Giriş ve Çıkışlarını Tuttu

Tosya Jandarma Ekipleri  İlçenin Tüm Giriş ve Çıkışlarını Tuttu
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle şehir merkezine girişler haftada bir gün jandarma kontrolünde yapılıyor.

Tosya İlçe Hıfzısıhha Kurulu halkın sağlığını korumak amacıyla ilçe merkezinde kısıtlamalara giderek tedbirleri üst düzeye çıkarmıştı. Kurul hafta başında yeni bir karar alarak köylerden ilçe merkezine gelişleri bir güne indirerek Perşembe günleri vatandaşların tarımsal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla şehir merkezine giriş yapmalarına izin verilmesini kararlaştırmıştı.

Kurul kararıyla ilçe merkezine girişlerin tek güne indirilmesinin ardından Perşembe günü köylerden şehir merkezine girişler başladı. Tosya İlçe Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçenin 10 ayrı yerinde kontrol noktası oluşturarak giriş ve çıkışları kontrol ediyor.

Alınan tedbirlerin uygulanması noktasında Alay Komutanlığından takviye kuvvet olarak gelen 2 komando timi Tosya İlçe Jandarma Komutanlığına şehir girişleri ve köylerde destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 21:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
eses
eses - 11 ay Önce

Haftalardır gurbetten virus korgocularına göz yumuldu hiç birine karşı somut önlem alınmadı ki canlı şahidiyim bunun. Şimdi günah çıkarmak için tosyalıya zulme başladılar. Bir tedbir savunucusuyum tedbir vaktinde alınacaktı ipin ucunu kaçırınca ilerki günlerde bakın biz tedbir aldık demek için yapılıyor hepsi.

Kul ahmed
Kul ahmed - 11 ay Önce

Selloların ordan gidilirse, kim dur diyecek, Bağlarbaşı mı bu şekilde zor zaptedilir, gibime geliyor.

Zeynep yaren
Zeynep yaren - 11 ay Önce

Çok güzel herşey sağlığımız için

Ali
Ali - 11 ay Önce

Tüm ara geçit yollara toprak dökülerek kapatılmış olup, giriş çıkışlar kontrol altına alınmıştır.

SIRADAKİ HABER