Tosya ilçe Merkezinde Unutulan Çarşı Metruk hale geldi

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Cumhuriyet Meydanında bir dönem mini Otogar olarak kullanılan alan ve dükkanlar kaderine terk edildi.


buraya tıklayınız

Tosya-Tur firması ve bir kısım esnaf tarafından işletmeciliği yapılan dükkanlar yaklaşık 5 yıl önce terk edilmesiyle boşalan dükkanlar metruk alana dönüştü. Dükkanların duvarların yıkılmaya başlaması ve yeterli ışıklandırma olmaması sonrası geceleri vatandaşlar için tehlikeli nokta haline geldi. Bay ve Bayan tuvaletlerinde yaşanan pislikler ve duvar yazıları vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanırken yazılar ilçe için ayrı bir utanç durumu oluşturuyor.

Yetkililer tarafından her defasında bu alanla ilgili çeşitli söylemler ve projeleri üretsede aradan geçen 5 yıl içinde hiçbir çalışma yapılmamasına vatandaşlar bir anlam veremiyor.

Çevredeki esnaflar bu duruma sessiz kalmayarak ‘’ Bu alan gözlerden uzak bir yer değil her zaman yetkililerin ve vatandaşların yolu üzerinde bir nokta. Burada her Allah’ın günü bayanlar ve öğrenciler geçmekte. İnanın geçerken yaşadıkları korku ve tedirginliği biz gözlerimizle görüyor ve şahit oluyoruz. Eğer bir gün burada istenmeyen bir olay yaşanır ise bunun sorumlusu kim olur. İlçemize gelen misafirler ister istemez bu alana geliyor ve bu pisliği görüyor. Biz yaşadığımız bu utançla kimseye bir açıklama yapamıyoruz’’dediler.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Tosya nın göbeği ya hu burası kıyı köşe değil . Bu yöneticiler, belediye niçin var. Oldu olacak burası da yıkılsın karşısı gibi.(hükümet konagi, emniyet binası) Bonusu da dörtyoldaki otogar olsun. (Yapıldığında çok iyiydi şimdi hali içler acısı) Onu bunu bilmem de bu ölü yatırımların hesabı bir şekilde sorulmali. Hatta ölü yatirim yapanlara, iyi olana da sahip çıkmayanlara, taş üstüne taş koymayanlara. Ah Tosyam! Vah Tosyam! Mehmet Orucoz başkandan bu yana dogru durust hizmet görmedin be. Ne çektin.

Gerçekler
Gerçekler - 1 yıl Önce

Üzücü görüntüler.Ama 1 sene once neredeydiniz ozaman cekseydin bu görüntüleri belki şimdi tamiri yapılırdı.Sedat bey ne yapsan boş Recep Tayyip Erdoğan Kime derse oyumuz ona.Sedat Beye verin desin düşünmeden sana.Volkan kardeşimiz çankiridan aday olsun bir 5 sene sonra.

Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 1 yıl Önce

Vah vah vah, içler acısı, Görüntüler kurtlanmış meyva gibi

Ali ozyigit.
Ali ozyigit. - 1 yıl Önce

Yeni seçilen baskanimiz burayi yöresel urun satan kadınlara cüzzi bir kiraya versin. Ankara Kastamonu gunlerinde güzel Tosya standı vardi. Onun benzeri olabilir. Gelen misafirler yöresel ürünleri burdan alabilir.

SIRADAKİ HABER