Tosya Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Dün, ilçemiz Halk eğitim Merkezi Bahçesi’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2011–2012 Eğitim-Öğretim döneminde yapmış olduğu çalışmaları kapsayan sergi açılışı gerçekleştirildi.

Tosya Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı
banner278

buraya tıklayınız

  Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programa, Tosya Kaymakam’ı Mehmet Türköz,  Belediye Başkan Vekili Mustafa Mola,  Hakim Sunel Öner Türköz, Tosya Meslek Yüksek Okul’u Müdür Yardımcısı Sezgin Bıçak, ilçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz, MHP ilçe Başkanı İsmail Yur, Tosya PTT Müdürü Davut Zat, Tosya Devlet Hastanesi Müdürü Mustafa Uzbilgin, Tosya Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Karakuş, okul müdürleri öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını Halk Eğitim Müdür Necip Kapancı Yaptı. Kapancı konuşmalarında ilçemiz Halk Eğitim Merkezi’nin bir dönem boyunca yapmış olduğu çalışmaları anlattı . Kapancı konuşmalarında yeni açılacak kurslar hakkında da bilgiler verdi. Önümüzde ki dönem Halk Eğitim Merkezinde Kaymakamlık desteği ile sedef oymacılığı kursu açılacağını da duyurdu. Kapancı  “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Daha sonra kürsüye konuşmasın yapmak üzere ilçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz çıktı , Korkmaz konuşmalarında şunlara değindi. “  Halk Eğitim Merkezimiz 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı boyunca hayat boyu öğrenme felsefesinden hareket ederek İlçemiz halkının istekleri doğrultusunda kazanılmış becerileri geliştirmek, yeni beceriler kazandırmak ve istihdama yönelik olarak kalorifer ateşçiliğinden, Telkari gümüşe, Ebru Sanatından  üç eteğe, arıcılıktan aşıcılığa kadar birçok kurs açarak yediden yetmişe tüm halkımıza ışık tutmuştur. Bugün burada açılan sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Daha sonra ise konuşmaların yapmak üzer Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz kürsüye çıktı. Türköz “  2011-2012 döneminde ilçemizdeki kurslarla ilgili bilgileri ilçe halk eğitim müdürümüz Necip Bey ve İlçe Milli eğitim müdürü Fikret korkmaz beyden aldık , kendilerin teşekkür ediyorum.  Açılan kurslarımıza baktığımızda biçki-dikiş,giyim, dokuma, halk oyunları gibi beceri artırıcı kursların yanı sıra; kalorifer ateşçiliği, meyvecilik, gümüşçülük gibi meslek edindirici kurslar ile kpss, öss ve sbs sınavlarına yönelik hazırlama kurslarımızı açtığımızı görüyoruz. Kurslara katılan herkese teşekkür ediyorum.  Ben inanıyorum ki kursiyer arkadaşlarımız katıldıkları kurslarda kendilerine yeterli bilgileri edinmişlerdir. Eğitim beşikten mezara kadar her yaşta olması gerekir. Normal örgün eğitimlerin yanı sıra bizde her yaştaki insanımızın ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız” diyen Türköz konuşmalarının sonunda katılan herkese teşekkür ederek düzenlenen sergileri de oldukça beğendiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Halk Eğitim merkezi yönetiminde Halk oyunları gösterisi , Teakwondo hareketleri düzenlendi. Daha sonra katılan kursiyerlere belgeleri verildi ve sergi açılış gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Hakim Suner önel Türköz ve Tosya Meslek Yüksek okulu Müdür Yardımcısı Sezgin Bıçak yaptı. Açılışın ardından kursiyerlerin bir tamamen kendi yapmış olduğu ürünler davetlilere sergilendi. Açılan yıl sonu sergisinin Cuma gününe kadar devam edeceği öğrenildi.

Bireylerin yaşam boyu gelişimlerini sağlamayı amaç edinen Halk Eğitim Merkezi  Bir eğitim öğretim dönemi boyunca yapmış olduğu çalışmaları da düzenlediği sergide sundu.  

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2012, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER