TOSYA DELİ DERESİ ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLADI

banner294

Tosya şehir merkezinden geçmekte olan taşkın çayı için yer teslimi yapılarak ıslah çalışması başladı.

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Yer tesliminin yapılmasının ardından Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil beraberinde Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, MHP İlçe Başkanı M. Dündar Özurgancı ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Şehrin içerisinden geçmekte olan toplam 5 km uzunluğa sahip Tosya Taşkın Çayı’nın 5 milyon TL ye Tarım Orman Bakanlığı bütçesinden yapıldığını belirten Başkan Volkan Kavaklıgil, Belediye Başkanlığı bütçesinden para çıkmadığını söyledi.

Başkan Kavaklıgil konuşmasında; “Ciddi anlamda destek verecek ciddi anlamda rahatlatacak bir çalışmanın müjdesini vermek için toplanmış bulunmaktayız. Allah nasip kısmet ederse yaklaşık 4,5km den oluşan şehir merkezimizin ortasından geçen taşkın çayımızın bakım onarım, eksikliklerinin tamamlanması için yapılan ihalenin teslimatı gerçekleşti. Allah nasip ederse yüklenici firmamızda bugün itibariyle bu çayımızın ıslahı için çalışmalarına başladı” dedi.

Projenin hayata geçirilmesinde büyük katkıları olan Devlet Su İşleri Bölge Müdürü İbrahim Bey’e ve ekibine teşekkür eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; “Tabi bu ihalenin gerçekleşmesinde bu işin yapılmasında çok büyük emek sahibi Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüz İbrahim Bey’e, çalışma arkadaşlarına ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.

Yaklaşık 1 yıldır mücadele ettiğimiz, kendisiyle istişarelerde bulunduğumuz bu çalışmanın bugün meyvesini almanın mutluluğu içersindeyiz. Devlet Su İşlerimiz bünyesinde yapılacak olan bu çalışmanın şehrimize hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum.

Çayın bütün zeminin betonla kaplanması ve gerektiği yerlerde de yan duvarları güçlendirme, tamirat, tadilatının yapılarak hem şehir estetiği anlamında hem de taşkın sel felaketi için önlem alabilmek adına şehrimize bu yatırımı kazandırmış bulunmaktayız. Bu mutluluğu hep beraber sizlerle paylaşmak istedik. Neden? Belediye Başkanlığı sürecimiz içerisinde artık şehrimize kalıcı eserlerin, kalıcı yatırımların getirilmesi hususuna hep vurguda bulunmuştuk. Şükürler olsun ki 2021 yılıyla beraber bundan sonraki yıllarda şehrimize bir eser bırakmak için mücadele edeceğiz”  dedi.

Proje değeri 5 milyon TL

Taşkın Çayı Islah Projesinin proje değerinin 5 milyon TL olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; “Tarım Orman Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Tosya Belediye Başkanlığımızın bütçesinden para çıkmayacak. Bunun güzel yanı şu, bazı belediyeler şehirlerinde ıslah çalışması yapıyor. Tabi bunu kendi bütçeleriyle yapıyor. Bizim buradaki amacımız 5 milyon değerinde bir iş ve Tosya Belediye Başkanlığının bu bütçe içerisinde kasasından, cebinden bir kuruş para çıkmadan bu sıkıntılı bu hoş olmayan görüntüyü ortadan kaldırmaya vesile oldu” dedi.

Başkan Kavaklıgil; “Bize güvenen bizi destekleyen hemşerilerimize sevgi saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Bize inanmaya, bize güvenmeye devam etsinler. Tosyadaki yaşayan bütün hemşerilerimize eşit adil düzende hizmet götürmeye devam edeceğiz. Rabbim inşallah hep birlikte hayırlı işler yapmayı nasip eylesin. Birlik beraberliğimizi bozmasın. Hepinize sevgi saygı muhabbetlerimi sunuyorum. Değerli hemşerilerimizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 17:50

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
sadi
sadi - 1 yıl Önce

devlet su işleri ne zamandan beridir belediyeye bağlıdır. Tosya belediye başkanı, kendi yapmadığı ve kendisi ile alakası olmayan işleri sahiplenmeyi ne zaman bırakıp kendi işine bakacak bilen var mı?

Mete Bey
Mete Bey - 1 yıl Önce

Başkan gayet net. Çekemeyen ampuller anten taksın.

Hilal Bıyıklı
Hilal Bıyıklı @Mete Bey - 1 yıl Önce

İttifaka aykırı yorum yapma. Çekemeyen ampuller dediğin insanlar olmasa sen rüyanda görürdün. Boş konuşma. Başkanımızı ve diğer kurumları tebrik ediyoruz.

Ali ozturk Harsat Mahallesi muhtari
Ali ozturk Harsat Mahallesi muhtari - 1 yıl Önce

Sayin Belediye Baskanimiza ve emegi gecenlerdenAllah razi olsun

Tosya icin
Tosya icin - 1 yıl Önce

Belediye yapmiyorki ama belediye yapıyormuş gibi lanse ediliyor..Belediyenin Tosya için yapması gereken önem arz eden işlersehrin göbeğindeki dışarıdan gelindginde bir şehrin imanı olan Alparslan Türkeş bulvarıni baştan aşağı yeniden dizayn etmek..Pazartesi günü kurulan elbise pazarının yerinin çarşıdaki kaosu yoğunluğu azaltacak şekilde yeniden belirlenmesi ..meydandaki şehiriçi dolmuş durağının kaldırılması oraya hiç yakismiyor.bir türlü cozulemeyen Hıdırlık projesi mevcut yönetiminde böyle bir projesi vardı..ucoluklarin artık ihtiyaca cevap verememesi ucoluklarin genişletilir sosyal donatı alanlarının olduğu bir millet bahçesine dönüştürülmesi sosyal olarak güçlü bir ilçe yapar.carsi icindeki dik parkları olmamais için önlemler almak galericiler sitesi gibi kargocularinda sehirdisinda bir yerde kumelestirilmesi de trafigi rahatlatır. Marangozlar sitesinden şehiriçine kamyon tır geçişini önlemek alternatif yollar açmak trafigi rahatlatir bir vatandaş olarak aklıma gelenler bunlar umarım yetkililerde projeleri birbir gerçekleştirirler..

Kazim  eviin
Kazim eviin - 1 yıl Önce

Başkanım hayırlı olsun ama bana bahçeli evler ince su yolunu yolunu adsa

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307