TOSYA'DA YOĞURT PAZARI ESNAFI KADINLAR DERTLİ

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Belediye Kapalı Sebze Pazar yerinde Otopark alanında süt ve yoğurt satışı yapan kadın esnaf kendilerine satış yeri olarak verilen noktaya isyan ederek yetkililerden yardım istedi.

Belediye Kapalı Sebze pazarının otopark bölümün hemen girişinde kendilerine yoğurt satış yeri olarak gösterilen ve burada satış yapmaya zorlanan kadın esnaf kendilerine yapılan haksızlığa ve satış yaptıkları yerin olumsuz şartlarına isyan ederek Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’den yardım istediler.

Haftanın bir günü kendi ev ürünleri olan yoğurt, süt ve peyniri satmak için pazara geldiklerini söyleyen esnaf dert yanarak ‘’ Biz buraya haftada bir gün geliyoruz ve ürünlerimize satarak çoluğumuzu çocuğumuzun rızkını kazanmaya çalışıyoruz. Sizlerde görüyorsunuz şu anki durumu arabaların egzoz dumanı bir yandan. Yer den kalkan toz duman bir yandan birde havanın soğukluğu yeter artık canımıza tak dedi. Başkanımızdan rica ediyoruz bizi bu yerden kurtarsın. Biz burada toplam 15-20 kişiyiz. Pazarın üs katında bizlere de yer verilebilir. Bizler yaşımızı başımızı aldık bu soğuk ve pis ortamda bizleri niye çalıştırıyorlar. Yazık değil mi bizlere. Ne olur başkanım bizi bu yerden kurtarın’’ dediler.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2023, 14:58

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru söz
Doğru söz - 1 ay Önce

2. Sınıf muamelesi yapılan kırsal kesimde yaşayan vatandaşlardan gelip oy isterler 2024 de gereken cevb verilir az kaldı

ABDULLAH
ABDULLAH - 1 ay Önce

ÜRETİCİ KADINLAR ÇOK HAKLI ÜST KATA TAŞINMASILAZIM HAFTANIN BİR GÜNÜ GELİYORLAR AKŞAMAKADAR TOZ VE ARABALARIN EKSOZLARINDAN ÇIKAN KURŞUN SOLUYORLAR ARTI ÜRÜNLERİDE AYNIŞEKİLDE TOZ VE KURŞUNA MARUZ KALIYOR BU SORUNUN DERHAL ÇÖZÜLMESİNİ DÜŞÜNÜYORUM TOSYALI BİR VATANDAŞ VE SEÇMEN OLARAK!!

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307