TOSYA'DA KULİSLERDE BU İKİ İDDİA KONUŞULUYOR

banner294

TOSYA'DA KULİSLERDE BU İKİ İDDİA KONUŞULUYOR
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Madeni Eşya Sanatkârlar Odası seçiminde Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ile Tosya Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi arasında geçen konuşma anları haber sitemizin dikkatinden kaçmadı.

KULİSLERDE İKİ FARKLI İDDİAYI GÜNDEME GETİRDİ

Tosya Madeni Eşya Sanatkârlar Odası Genel Kurulu öncesinde salona ilk önce gelen Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi sivil toplum örgütlerinin, Oda Başkanlarının ve siyasi parti ilçe başkanlarının bulunduğu masaya oturdu. Burada Marangozlar Odası Başkanı Salim Karabıyıkoğlu ile kısa bir sohbet eden Başkan Metin Ekşi daha sonra Genel Kurulun başlamasını bekledi. Bu sırada Genel Kurula gelen Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil salonda bulunan vatandaşlarla selamlaştıktan sonra Protokol bölümüne geçmeyerek Siyasi parti ilçe başkanları ve Oda başkanlarının bulunduğu masaya merhaba demek için gitti. Bu sırada Tosya Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi Başkan Volkan Kavaklıgil’i yanına davet etti. Başkan Kavaklıgil ile oda Başkanı Metin Ekşi kısa bir sohbet sonrası iki arasında çok derin mevzular konuşulmaya başladı. Bir ara her iki başkanın konuştukları konu el ve mimik hareketlerine yansıdı.www.tosyahaberleri.com haber sitemiz iki başkan arasında yaşanan o anları saniye saniye fotoğrafladı. Salonda bu duruma şahit olanlar arasında kulis konuşmaları yapılarak iki farklı iddia ortaya atıldı.

OKUL MU? ODA SEÇİMİ Mİ?

Kulislerde ilk akla gelen iddia TOBB tarafından Tosya ilçesine yapılacak olan Okul yerinin neresi olacağı oldu.Tosya Ticaret Odası Başkanı geçen hafta İl Milli Eğitim Müdürü ile yaptığı toplantıda TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Tosya ilçesine vermiş olduğu Okul sözünün Tosya Organize Sanayi’ye Ana Okulu yapılarak yerine getirileceğini açıklamıştı. Şimdi ilk iddiaya göre ikili arasında geçen hararetli konuşmanın konusu Tosya Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi’nin Okul ile ilgili Belediye Başkanından daha kapsamlı destek istediği yönünde.

Kulislerde akla gelen ikinci iddia ise önümüzdeki aylarda yapılacak olan Tosya Ticaret Odası Seçimlerinin adaylar konusunda nasıl gelişmeler yaşanacağı yönünde oldu.

Tosya Madeni Eşya Oda seçimlerinde her iki başkan arasında yaşanan bu hararetli konu önümüzdeki günlerde ve de özellikle Oda seçimlerinin yaklaştığı haftalarda daha çok tartışılacağa benziyor.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 12 ay Önce

Ne konuştular acaba çok merak ettim. Belediye başkanı seçimlerde cumhuriyet meydanında yaptığı miting konuşmasında lise öğrencilerini ve gençleri otobüsle çanakkale şehitliğini ziyarete götüreceğini söylemiş ve söz vermişti. Bizlerde vatanseverlik duygusuyla coşkuyla alkışlamış ve oy vermiştik. Fakat başkanın bugüne kadar otobüsle böyle bir ziyaret düzenlediğini duymadım. Belki de o konuyu konuşmuşlardır ne malum.

Şehit Torunu
Şehit Torunu @Vatansever - 12 ay Önce

Evet milli ve manevi söylemlerine inanarak, millî manevi duygularla coşkuyla alkışlamıştık. Fakat bugüne kadar çanakkale savaşı şehitlerini ziyaret için bir organizasyon düzenlediğini duymadık. Oylarımızı böyle almıştı kendisi ve partisi.

hacı bey
hacı bey - 12 ay Önce

sosyal mesafeye bayaa uymuşlar... 1,5 metre herhalde 15 cm olmuş. burası çok önemli.

Yorumcu
Yorumcu @hacı bey - 12 ay Önce

Tebrik ediyorum abi seni. Mesafe kurallarını hepimize hatırlattın. Bu haberdeki en önemli konu, üzerinde durulması gereken konu buydu.1,5 m-15 cm. Bunun sağlığımıza vereceği olumsuz etkiler neler diye bende düşündüm saatlerce. Uzun uzun. Günlerce bu yorumun tesiri altından çıkamam!!. Bu abimiz ne kadar önemli bir işi düşünmüş ve burada bize hatırlatmış. Senin gibi arkadaşlarımız olsa korona falan kalmaz. Sana teşekkürü bir borç bilir bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Bütün Tosya Halkı size minnettar. Sizi asla unutmayacağız.

Tosyali
Tosyali - 12 ay Önce

Bence Mesleki ve teknik lise yapılmalı proje motor ve makine bölümü olmalı ilçemiz bi sanayi şehri gençlerin meslek sahibi olması ıçin ihtiyaç

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 12 ay Önce

Okulumuzun Tosyamiza hayırlı olmasını diliyoruz

gurbetçi
gurbetçi - 12 ay Önce

memlekete sivil havacılık okulu kurulmalı, hep aynı şeyler üzerine yoğunlaşıp duruyoruz

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307