TOSYA'DA KALEYAKASINA YILDIRIM DÜŞTÜ

Kaleyakası’nda bir bağa yıldırım düştü.

TOSYA'DA KALEYAKASINA YILDIRIM DÜŞTÜ
banner278

Geçtiğimiz akşam gök gürültüsüyle başlayan şiddetli yağmurda  yıldırım düştü. Kaleyakası’nda bir bağda bulunan ceviz ağacına düşen yıldırım ağacı parçalarken parçalar etrafa dağıldı.

Şiddetli gök gürültüsünün ardından etrafı kontrol eden bağ sahibi Recep Hızarcı yarısından kırılan ve ortadan köke kadar yarılan ceviz ağacını görünce diğer ağaçlarda hasar olup olmadığını araştırdı.

Yıldırımın büyük bir gürültüyle düştüğünü söyleyen Recep Hızarcı; “ Şiddetli yağan yağmur karşısında bağ içindeki işlerini bırakarak bağevine girdim.Önceleri yağmurun geçici olduğunu düşünerek gitmek istemedim fakat yıldırım tehlikesine karşı hemen bağ evine kaçtım.Yağmur yağarken şiddetli bir gök gürültüsü oldu.  Sonra bağın içinde büyük bir gürültüyle ışık göründü. Ben yıldırım düştüğünü anladım fakat bu kadar yakında olacağını tahmin etmiyordum. Yağmurdan sonra etrafı kontrol etmek istedim. Gümelenin önüne çıkınca yakınımızdaki ceviz ağacının yarısından kırıldığını gördüm. Eğer bağ evine gitmeseydim bu yıldırım karşısında ne yapardım bilemiyorum” diye konuştu.   

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 00:32

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anoksimondros
Anoksimondros - 6 yıl Önce

Bu abıcamızın hiç bağevi tabirini kullandığını düşünmüyorum. Bağ evi nedir yahu? Gümele diyelim özümüze yabancılaşmayalım.

yorum
yorum - 1 yıl Önce

Anoksimondros yorumcuya selam iderim. ha bağ evi ha gümele, ahhh yavrumm .abıcana laf yok arkadaşım.

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif