Tosya'da İmam ve Müezzinler Manevi Danışman Görevine Başladı

banner294

Tosya'da İmam ve Müezzinler Manevi Danışman Görevine Başladı

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Aile İrşat ve Rehberlik Büroları’nda hayata geçirdiği manevi danışmanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın girişimleriyle toplumsal hayatın tümüne yayıldı. Manevi danışmanlık kapsamında görevlendirilen manevi rehberler, okullardan hastanelere, cezaevlerinden kadın sığınma evlerine kadar birçok alanda görev yapmaya başladı.
Diyanet İşleri başkanlığı tarafından milletimizin geleceğini şekillendirecek olan gençlere yönelik çeşitli programlar yürütülmektedir.
Gençlerin bilgili ve ahlaklı yetişmelerini, milletimizi bir araya getiren millî ve manevî değerlerin nesilden nesile aktarılmasını sağlamak amacıyla manevi danışmanlık hizmetleri yürütülmektedir
Tosya İlçe müftülüğünden alınan bilgiye göre müracaatları üzerine Hoca İmat Camii müezzin kayyımı Mahmut Saykal, ilçe müftülüğü gençlik merkezinde,  İrfaniye Camii din görevlisi Faruk Akbıyık da İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezinde,  Diyanet işleri başkanlığının onayı ile manevi danışman olarak görevlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2022, 23:29

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öneri Gönder
Öneri Gönder - 9 ay Önce

İmam-hatip ve müezzin kayyım ların mezbahalarda da manevi rehber olarak görev yapması yerinde bir uygulama olacaktır. Etlik olarak kesilecek olan büyük baş ve küçük baş hayvanların da kesilmeden önce onların başında bulunacağı ve yapacakları dua ile kesilmeleri lazım. Ayrıca kesimin islami usullere göre yapılıp yapılmadığı da onlarca bizzat gözlemlenmeli ve kontrol edilmelidir. Helâl kesim sertifikası da onlarca düzenlenmelidir.

neriman sağlam
neriman sağlam - 9 ay Önce

Çankırı Devlet Hastanesinde fiilen görev yapıyor manevi destek birimi.gayette faydalı oluyor.Tosya Devlet Hastanesinde de olması lazım diye açıkça söylüyorum.İnşaAllah yakın zamanda başlar.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307