TOSYA'DA GECE YARISI PES DEDİRTEN GÖRÜNTÜLER

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

 Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası bölgeye yardım götürmek için tüm yurtta kurumlar ve gönüllü vatandaşlar adeta seferber oldu.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bir haftadır İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi koordinatörlüğünde yardım malzemeleri ve gönüllü vatandaşlar arama kurtarma çalışmasına katılmak için deprem bölgesine gittiler.

Son olarak Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı merkez ve ilçe Orman işletmelerinde bulunan teknik elemanlar dün gece Tosya Orman İşletme müdürlüğünde toplanarak gece yarısı saat 02: 00 da yardım için 19 adet araçlarla bölgeye hareket etti.

Bu ana kadar ‘’Niyet hayır akıbet hayır’’ olarak görülen bu faaliyet ne yazık ki gece yarısı istem dışı olarak kabul ettiğimiz bir Show’a dönüştü. Tosya Orman İşletme Müdürlüğünden hareket eden araçlar karşılarında Tosya Devlet Hastanesi olduğunu görmelerine rağmen sirenlerini açarak ve de üstüne üstelik kornalara basarak işletmeden çıkış yaptılar.

O anları cep telefonuna çeken duyarlı bir vatandaş haber sitemizin whatsaap hattına görüntüleri göndererek tepkisini gösterdi. Bu vatandaşımız ‘’ Sizleri habercisiniz lütfen bu konuyu gündeme getirin. Bu işin sorumlusu kim ise açıklama yapmak zorunda. Gece yarısı saat 02:00 da neyin showunu yapıyorlar. Sizler deprem bölgesine yardıma gidiyorsunuz. Düğün değil dernek değil hele ki bir kutlama yapacak bir durum yok ortada. Karşınızda devlet hastanesi var. Onlarca yatan hasta var. Bu insanları rahatsız etmeye ne hakkınız var. Onu da geçelim Tosya’mız deprem kuşağında olan bir ilçe.Son depremlerden sonra insanlar korku ve panik içinde istim üzerindeler. Gecenin o saatinde sirenleri çalarak vatandaşı korkutmaya ne hakkınız var.Hadi diyelim ki ilk başta istemeyerek gelişen bir olay oldu sonrasında bu siren çalma çarşı içinde devam etti. Bir Allah’ın yetkilisi çıkıp ta kapatın şu sirenleri diyemedi mi. Ne diyeyim.. Yazıklar olsun.. Acil olarak bir yetkili çıkıp bu işin açıklamasını yapmalı’’ dedi.

Gün boyunca habercilerin whatsaap hattına bu şekilde şikayetler ve sitem dolu yazışmalar geldi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 2 ay Önce

Vali veya kaymakam Bey görevini yapmalı bu sorumsuzluk cezasız kalmamalıdır.
Gecenin ikisinde böyle birsey olamaz. Zaten millet diken üstünde. En ufak birsey de ayağa kalkıyor. Resmen şov. Afetten kac gün geçmiş bu neyin tezahürüdür. Birileri içimizdeki düşmanlara karşı felan demiş sacma sapan. Gunduz olsa anlarız da o vakitte göstersenize o düşmanları. Hastanedeler mi yoksa o bölgede ki evlerde mi?
Ya hu adam olmayan yerde Hatayı boşaltmaya kalkıştı yağma için baraj patladı diye. Millet üst üste geldi o korkuyla. O kastettiğiniz içindeki düşmanlar bu hengameyle deseydi mazAllah
gaz patladı, gavur dağı çöktü, deprem bekleniyor . Ne olurdu sorarım size Tosya da. Bilhassa devlet kurumlarını yönetenler bu günlerde akıllarını başlarına almalı.

TCK'nın 183. maddesine göre; “İlgili kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak, başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, iki aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır”

Yalnız Adam
Yalnız Adam - 2 ay Önce

İnsanların tetikte yaşadığı panikte olduğu ve böyle bir acılı zamanda dün gece o saat de şov yapanları tüm kalbimle kınıyorum

ÇATALÇAMLI
ÇATALÇAMLI - 2 ay Önce

EVET PEKTE HOŞ BİR DURUM DEĞİL KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARMAK GİBİ NİYET GÜZEL AMA SİREN OLAYI MAALESEF OLMAMIŞ GECENİ 02 SİNDE

Wakkas01
Wakkas01 - 2 ay Önce

Neyin artisligini yapıyorlar bilmiyorum haketmiyorsunuz devletin aracina yazık

Tosya
Tosya - 2 ay Önce

Geç kaldılar malesef daha erken gitmelilerdi , hayatta kalan artık başının çaresine bakabilir

Aynur Sürek
Aynur Sürek - 2 ay Önce

Tosya Orman İşletme Müdürlüğünü teknik eleman içın bu kadar araçla depremzedelerimize yardımını bir Tosyalı olarak onlarla gurur duyuyorum. Onların siren sesleri sizlerle vedalaşmak için olabilir miydi acaba. Bizler tek yürek olarak gece gündüz hep beraberiz.

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Bu olayi baskazindan duyup kendin yasamisgibi anlatma bir deprem bolgesinde guzel olaylar karaisinda alkis vede isliklarla eslik ediyorlar bunda nevar vatan millet askina gidiyorlar bir sevinc yapiyorlar cokmu kötü gece birlere ikilere kadar kendini bilmezlez arabaya oturup sonses müzik acarken neredesiniz bes dakika siren çalmışlar cokmu kötü bir olay yapmışlar

Tosyalı
Tosyalı - 2 ay Önce

Rahatsızlık deil gurur duymalılar


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307