TOSYA'DA EKMEK VE SİMİTE REKOR ZAM GELİYOR

banner294

TOSYA'DA EKMEK VE SİMİTE REKOR ZAM GELİYOR
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya’da 3 TL satılan ekmeğe yeni zam yolda...

Tosya Fırıncılar Esnafı, son dönemde gelen zamlarla birlikte fırıncıların maliyetlerinin arttığını ve ekmek zammının kaçınılmaz olduğunu söyledi. “Özellikle akaryakıt, doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar bizi etkiledi. Faturaları iki katına ödemeye başladık. Şu anda yük ağır zam kaçınılmaz. Un fiyatları ise çuvalda neredeyse iki katına çıktı” ifadelerini kullandılar.

Yaklaşık 111 gün önce 2022 yılı Mart ayında 3,00 TL den satılan 220 gram ekmek Kurban bayramı öncesinde 200 gramı 4,00 TL'den fiyatın artırılması yolundaki talebi meslek odası tarafından sunulan komisyondan geçti.

Ekmeğin gramajında yapılan düşüş ve fiyatında ki artış sonrası tüketiciler ekmekte ne kadar zam yapıldığını hesaplamaya başladı.İşin ilginç tarafı 1 ekmekten 3 tane simit çıkarken şimdi ise bir simitin 4,00 TL ye çıkması hesapları iyica karıştırdı.Acaba damak tadı için simit mi almalı yoksa gramaj olarak 3 simite bedel 1 ekmek mi almak daha hesaplı ?

Vatandaşları Tosya'da kısa zaman içinde ekmek ve simit'e yapılan zammın Fırıncılar arasında ekonomik olarak küçük fırıncı esnafın yapılan zam karşısında mecburen sessiz kaldığı diğer fırıncıların istediği şekilde ekmek zammına karar verdiği yönünde iddiaları gündeme getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2022, 16:26

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah yünlü
abdullah yünlü - 10 ay Önce

kastamonuya halk ekmek açıldı tosya tur ile serviste 2 kasa ekmek getirsek kastamonudan ekmek piyasası dengelenir ucuz satan yok rakabet yok yoksa ekmekten para kazanamıyoruz diyen fırıncı yalan söylüyor ekmek satıp trilyonluk yatırımlar yapanlar var tosya da ekmekten para kazanılıyor hiç bir fırıncı kirada değil herkesin apartmanı var daireleri dükkanları var ..

Ev hanımı
Ev hanımı - 9 ay Önce

Fırıncıların gözü aydın ekmek bayramda 4 TL olmuş artık vijdanları rahat olur yazık bu milleti hiç kimse düşünmüyo herkes bildiğini okuyo seçimler gelsin kimseye oyumuz yok aldığımız maaşlar market fırın vs derken elimizden uçup gidiyo belediye başkanımız sessiz halkını savunmuyo halk emek fırını açmıyo seçim gelir elbet bizde karşılığını veririz napalım Allah yardımcımız olsun

Misafir 37
Misafir 37 - 10 ay Önce

Allah sonumuzu hayretsin başka ne diyeyim

Hasan
Hasan - 10 ay Önce

Zamyapılırken neden gıramajı düşüyor ikitürlü vatandaşa kazıl atılmışoluyor bügünekadar kimse bunu söylemedi zam neoluyo gıramajın düşmesineoluyor zaraediyorsa kapatın fırınları hiçdeyilse yeninesil bayanlar eski karafırına ekmek yapmayı öğrenirler

Tosyalı
Tosyalı - 9 ay Önce

Tosya da durumu kötü 1 tane fırıncı bulun ekmeğe 5 TL vermeyen adam değil

ABDULLAH ARUK
ABDULLAH ARUK - 9 ay Önce

Bİ DOYMADILAR GİTTİ BU EKMEKCİLER SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM UYUYORMU ALLAH AŞKINA NEDİR BU DOYMAZLIK EKMEKCİLER KARTEL OLDU İLÇENİN SİYASİLERİNİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM SEÇİMLER YAKLAŞIYOR TOSYA SAHİPSİZ TOSYALI BU YAPILANLARI DEĞERLENDİRİR MERAK ETMEYİN SİYASİLER TOSYALI EKMEĞİYLE OYNAYANLARI ASLA UNUTMAZ OY OLARAK KARŞINIZA ÇIKAR BENDEN NAÇİZANE UYARI SİZLERE

E.A
E.A - 10 ay Önce

Biraz abarttılar mi sanki...?

tosyalı
tosyalı - 10 ay Önce

sayın editör sen bir adet simit ürette kaça maloluyor bir bak


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307