TOSYA'DA EKMEĞE ZAM GELİYOR !

banner294

TOSYA'DA EKMEĞE ZAM GELİYOR !

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Gelen bir son dakika haberine ile Tosya’da ekmek fiyatlarına zam yapılacağı öğrenildi. Yapılacak zammın ardından 4 TL olan ekmeğin adet fiyatı 5 TL'ye yükselecek.
Diğer ilçelerde art arda gelen ekmeğe zam haberlerinin ardından gözler Tosya'ya çevrildi. İlçede ekmeğin fiyatının değişip değişmeyeceği merak edilirken, sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre Tosyalıları üzecek haber yakında gelecek.

Edinilen bilgilere göre Tosya'da ekmek fiyatı kısa bir süre içerisinde 5 liraya yükselecek. Konuya ilişkin şu ana kadar resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ekmeğin gramajının değişip değişmeyeceği de henüz bilinmiyor.

"Ekmeksiz doymuyorum. Pilavla bile ekmek yerim. Sulu yemeğin yanında ekmeği banarak yiyeceksin" diyenlere bir üzücü haber yakında Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğinden geleceği iddia ediliyor. 

Tosya ilçesinde faaliyetini sürdüren fırın esnafı son dönemde artan maliyetler ve sürekli artan un, maya, tuz, yakıt maliyetlerine eklenen personel maaşları ve sigorta prim ücretlerindeki artış sebebiyle bu durumdan şikayetini uzun süredir dile getiriyor ve zam yapılmasını bekliyordu.

Yakın zamanda ekmeğe yapılacak zam iddiaları karşısında Ekmek esnafının bağlı olduğu Tosya Kahveciler ve Lokantacılar Odasının nasıl bir tavır sergileyeceği merak ediliyor.Ayrıca yakın zamanda gelecek bu zam sonrası acaba Ramazan ayında Ekmek ve Pide fiyatlarına her yıl olduğu gibi tekrar zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2023, 00:44

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çözüm
Çözüm - 5 ay Önce

Çözüm belediyenin en kısa zamanda halk ekmek fabrikası kurması ve ilçe halkına dar gelirli kesimlere maliyetinden veya maliyetinin biraz üzerinden ekmek satması.

Önemi Yok
Önemi Yok - 5 ay Önce

5 lira az olur,10 lira yapsinlar.
Millette rahatlasin,onlarda rahatlasın.
Surekli zam yapılacağına daha iyi olur.
Bıktık artık millet olarak.

Ev hanımı bu
Ev hanımı bu - 5 ay Önce

Bıktık zam zam herşeye zam canımızdan bezdirdiler bu kadar ekonomiyle oynanırsa bu zamların arkası gelmez aldığımız maaşlar markete ekmeğe yetmiyo birde asgari ücretlileri emeklileri düşünen yok zamları almadan zam yağmurları geldi cebimize girmedi bir durun fiatlar uçtu gitti buna bir dur diyen yokmu ekmek 5 TL oluyomuş aman yapın belediye bir halk ekmek fırını yapamadı Allah sonumuzu hayır eylesin ne desek bizi duyan yok

Ev hanımı
Ev hanımı - 5 ay Önce

5 TL az 20 tl yapında doyun nasıl olsa kimse karışmıyo size insanları düşünen de yok BIKTIK tükendik YETER artık kimse oy istemesin kapımıza ne bir muhtar belediye oy için gelmesin BUNALDIK buna dur diýen yokkkk

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307