Tosya'da Doktor doğum gününde eşine ne hediye etti

banner294

Tosya’da Doktor eşine doğum günü hediyesi olarak Kütüphane hediye etti


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Ortodonti tedavi Diş Doktoru Berk Köni eşi Esra Köni’ye doğum gününde eşinin adına Tosya İlkokuluna bir kütüphane yaptırdı.

Tosya İlkokulunda düzenlenen program Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş ve Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu katıldı. Doktor Berk Köni’nin eşine doğum gününde hediye ettiği kütüphane açılışı kurdelesini okul öğrencileri ile birlikte yaptılar..

"DOĞUM GÜNÜNDE EŞİNE KÜTÜPHANE HEDİYE ETMEK TAKDİR EDİLECEK BİR DURUM"

Açılış sonrası kütüphaneyi gezen Kaymakam Deniz Pişkin kısa bir konuşma yaptı. Kaymakam Deniz Pişkin; “Yaklaşık 2 ay önce Tosya Kaymakamlığı ilçede başlatmış olduğumuz “Kütüphanesiz Okul Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanya başlattı ve çalışmalarına devam etmekte. Ne tesadüftür ki belki bu kampanyadan habersiz ama bu kampanyanın içine nasip olacak şekilde doktor arkadaşımız eşine bir doğum günü hediyesi olarak bu okula bir kütüphane kazandırmak istedi ve bunu gerçekleştirdi. Belki kütüphane ve kitap kampanyası için yapılmış olsaydı bu kazanım belki bu kadar değerli olmazdı. Doğum günü hediyesi olarak bu kütüphanenin öğrencilerin istifadesine sunulması çok takdire şayan bir davranış şekli. Bu kapsamda Doktor Berk Köni ve eşine Tosya adına, okulum adına tebrik ediyorum, çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

“EŞİME DOĞUM GÜNÜNDE KALICI BİR ESER HEDİYE ETMEK İSTEDİM”

Doktor Berk Köni eşine doğum günü hediyesi olarak yaptırdığı Kütüphane açılış sonrası gazetecileri sorularını cevapladı.’’ Birbirimize sürekli sahip olduğumuz şeyleri almaktansa böyle özel günlerde sosyal projelere imza atarak daha kalıcı hediyeler alıyoruz. Ben Tosya’da görev yaptığı süre içinde bir çocuk kütüphanesinin eksik olduğunu öğrendim. Tosya İlkokulu idarecileri ile görüşerek eşimin adının konduğu ve kalıcı bir eser olan Kütüphane yaptırdım ve eşime doğum gününde hediye ettim’ ’dedi.

‘’ BU KÜTÜPHANEDE OKUYAN ÇOCUKLAR GÜZEL ÜLKEM İÇİM GÜZEL HAYELLER KURARLAR’’

Doktor eşinin bu anlamlı hediyesi karşısında oldukça şaşıran Esra Köni’’ Tosya Kaymakamının ilçede başlattığı bu kampanya inşallah güzel şeylerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum. Bu kütüphanede okuyan çocukları güzel şeylerin hayalini kurup bu güzel vatanımızı için inşallah güzel şeyler yaparlar. Ben eşime doğum günümde böyle bir hediye verdiği için çok Teşekkür ediyorum’ ’dedi.

Konuşmalar sonrasında Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin evli çifte böyle güzel sosyal bir projeye örnek davranışlarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Daha sonra açılışa katılanlar ilçede ki okuma kampanyasına destek olmak için 20 dakika kütüphanede öğrencilerle birlikte kitap okudu.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 08:34

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akıllı Tosyalı
Akıllı Tosyalı - 6 yıl Önce

Eskiden HAYIR işleri gizli yapılır. Erzak bile fakirin kapısına sessizce usulca konulurdu. Bir elin verdiğini diğer el görmezdi. Fakat şimdi öyle değil. Herkes gösteriş meraklısı olmuş. Aşklar sevgiler bile perde arkasında yaşanır. Yüzler kızarır. Aman ne hale geldik desinlerki şöyle hayır yapmış yok böyle aşkını göstermiş. Sesiniz duyurmuş bravo doktor bey bravo

Kerim
Kerim - 6 yıl Önce

Doğru söylüyorsun kardeş

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307