TOSYA'DA BU KİRLİLİĞE KİM DUR DİYECEK

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Yavuz Selim Mahallesinde bulunan Yüzme Havuzu ve Kafeterya içler acısı hali ile adeta kaderine terk edildi.

2007 yılında Rahmetli Belediye Başkanı Sait Gülabacı tarafından 20 yıllığına Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılarak hizmete açılan Belediye Yüzme Havuzu ve Kafeterya aradan geçen 15 yılda ilçe halkına hizmet verdi. Yüzme Havuzu bölümü sıcak yaz günlerinde ilçe gençliğinin serinlemek ve vakit geçirmek için tek eğlence yeri haline gelmişti. Tosya Meslek Yüksek Okulunun eğitim hayatına başlaması ile kafeterya bölümü okula yakınlığı ile genç öğrencilerin toplanma merkezi olmuştu.

Fakat son birkaç yıldır hemen yanında yer alan Şehirler arası Otogar bölümünün kapanması ve sonrasında yıkılması sonucu Yüzme Havuzu ve Kafeterya kaderine terk edilerek adeta pislik yuvası haline geldi.

Yüzme havuzunun olduğu alanda yabani otların büyümesi ve havuzun içindeki seramiklerin kırılarak parçalanması havuzu âtıl vaziyete getirmiş durumda. Kafeterya bölümü ise dokunsan yıkılacak bir virane durumda çevresine tehlike saçıyor. Binanın kapıları ve camları kırılmış iç kısımda yer alan malzemeler parçalanmış çevreye pis kokuların yayıldığı bir yer haline geldi.

Yüzme Havuzu ve Kafeteryanın hemen yanında yer alan Tosya Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Çevre Kirliliğine neden olan etrafına pis kokular yayan bu duruma kim dur diyecek diye merakla beklemekte.

Geçtiğimiz günlerde Belediye tarafından kendi öz kaynakları ile başlatılan Yeni Otogar projesinin içinde yer alan bu virane bina acaba ne olacak.

Belediyenin bir an önce vatandaşların ve öğrencilerin şikayetlerini dikkate alarak bu sorunu bir an önce çözüme kavuşturması gerekmektedir.  

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2022, 23:43

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 13 ay Önce

İşletemiyorlarsa ben işletiyim yazın 6 ay düğün yaparım yine ucuz ucuz hem gariban sevinir düğünümüz havuz başında oldu diye hemde düğüne gelenler

Sefer Çadırcı
Sefer Çadırcı - 13 ay Önce

Üç günlük heves için,hiç bir getirisi olmayacak işlerinin Milletin parası böyle boş işler için harcandı.Sonuç resimlerde olduğu gibi....

Mert
Mert - 13 ay Önce

İşletemiyorlarsa ben işleteyim ucuza düğün,nişan,sünnet gibi organizasyonlarla herkes mutlu olabilir sebep bizim düğünümüz havuz başında oldu , bizim nişanımız havuzbaşındaydı , sünneti havuz başında yaptıydık diye mutlu anılar bırakmak için ama önce havuz kenarındaki ahşap yapıyı yıkıp oranın karşısına bir gençlik merkezi alt katına düğün salonu betondan yapılması grekiyor

tosyalı
tosyalı - 13 ay Önce

ilk yapililistada baraka gibiydi.yikilip yeniden yapilmasilazim.

istanbullu
istanbullu - 13 ay Önce

dermecatma bir yapiydi.

TOSYALI
TOSYALI - 12 ay Önce

Yunus emre mahallesine 10 numara olimpik havuz yapılıyor zaten suanda. Bu ucube yeri yıkın gitdin kimseye faydası yok yarın bir gün içine biri düşer bir sakatlık cıkar sorun olun YIKIN YIKIN .!

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307