TOSYA'DA BAĞCILARA ÖNEMLİ DUYURU

banner294

TOSYA'DA BAĞCILARA ÖNEMLİ DUYURU
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu ili Tosya ilçesi Hıfzıssıhha kurulu tarafından yapılan açıklamada  Salı, Perşembe ve Pazar günleri bağa ait tapu ibrazı ile gidilebilecek.

Pazartesi-Çarşamba -Cuma ve Cumartesi günleride bağla gitmek isteyen vatandaşlar ceza-i işlem uygulanacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 13:26

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyali
Tosyali - 2 yıl Önce

İyice şaşırdılar burası Büyük megakent değil ve insanlar bağ da aslında daha izalasyon oluyorlar.
Bu durumu ve mevsimin gereksinimlerini düzgünce anlatabilecek bir vatandaş ve anlayacak kurum yok mu?
Sayın Kaymakam Bey
Sizin belirlediğiniz günler de örneğin yağmur yagmayacak ve gerekli zirai ilaçlama o gün mü yapılacak meteorolojiden bilgi mi aldınız.
Dolayısıyla bu mevsim geçişinde bu tür gün yasağı anlamlı değil evet hep beraber virüs ile ugrasalim ancak bağ ve bağcı ile değil.
Çarşı da gezen ve zapdedilemeyenler ile güvenlik güçleri uğraşsa daha iyi olur.
Kurallara uyalım ancak iyice teraziden geçen ve anlamı olan kurallar koyalım.
Ve son olarak sizin belirlediğiniz günlerde aslında herkes gitmek isteyecek ve daha çok yoğunluk yaşanacak değil mi?
Yada izin aldınız da virüs o gün gelmeyecek mi?
İnsaf...doğaya saygı

Avcı
Avcı - 2 yıl Önce

Şehir merkezinde gereksiz gezinenlere de artık yaptırım zamanı geldi de geçiyor çarşı merkezi arı kovanı gibi hele de mahale aralarında motorla dolaşan gençler umarım dikkate alınır saygılar.

Hasan hasan
Hasan hasan - 2 yıl Önce

Bağlarda virüsmü var bir açıklama lütfen

Adnan öğüt
Adnan öğüt - 2 yıl Önce

Çalışmaya gidicem nasıl olucak bu durum ay başında maaşımı kim vericek lütfen bir açıklama yaparmısınız bence mantıksız bir uygulama

Adnan öğüt
Adnan öğüt - 2 yıl Önce

Yazdık neden yayınlamıyorsunuz

Kartal
Kartal - 2 yıl Önce

Bu yasaklara geç bile kalındı bağ bahçe hasat tamam ama milletin can tehlikesi var sonuçta bizim insanımız cahil Çatlı’da işi olmayan bir sürü insan gezim çayın üstünde güneşliyolar bunlara cezalar kesilmesi lazım herşey iyiye giderken bunu mahvetmeye kimsenin hakkı yok azdaha sabretmek lazım çıkan dedikodular insanlarımız bu durumu umursamadığını gösterir bu gün 30-40 yarın daha fazla herkesin yaşlısı çoluğu çocuğu var evde kalmak en güzeli evde kal Tosya güzel günlere çok az kaldı

Gazi
Gazi - 2 yıl Önce

Tosya 65 yaş üstü kaynıyor yol üzerinde

Ali karbacakoglu
Ali karbacakoglu - 2 yıl Önce

Kale yakası bağ kop Başkan yardımcısı bu olay bağ ve bahçe ile ilgisi olmayan veya bilgisi olmayan. Bir atâ sözü. Sizlere. Bağa bakarsan bağ olur. Bakmazsan dağ olur. Ben hiç bir ücret karşılığı olmadan gece gündüz Tosyamizin yeşil alanı bozulmasın diye iki elamana gece gündüz görevlerini ifa etmeye çalışıyoruz kop.uyesi 400 bağ.bir bu kadarda üyesiz kişi var.buralar Tarla deyil ilk bahar suyunu verdiler yatarlar ama bağ en geç 20 günde sıra gelir vatandaşa haftada hemide ramazanda 3 günde 15 bağ gündüz sulanır buda Tosya yeşilinin kaybolması. Bitmesi. Tosyada başka illerden gelen bağlarda ve köylerde.gelen vatandaşları muhtarlar çok iyi biliyor ve çok geziyorlar gelenler vuruş Tilki Şah mah.muhtarini tanımıyorum gelinde bağları bilmeseler bile sorsalar desdimenler heb gelenleri biliyorlar.bu işi muhtarlar çözer. Maaş almak muhtar olmakla olmuyor.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298