Tosya'da Aşura Dağıtıldı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Tosya Din Görevlileri Derneği tarafından Aşure ikramı yapıldı.

Tosya'da Aşura Dağıtıldı
banner278

 Cumhuriyet Meydanında Tosya Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği tarafından Muharrem Ayı ve Aşure Günü nedeniyle düzenlenen aşure programına Kaymakam Yusuf Cıbır, Belediye Başkan Vekili Fazıl Ateş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Zalim, İlçe Müftü Vekili Yusuf Uzun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin İpek, Eyüp Gür, Efkan Dağlı, Hastane Başhekimi Dr. Ahmet Karakuş, Hastane Müdürü Mustafa Uzbilgin, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken, Diyanet-Sen Tosya Temsilcisi Ziya Sümer, Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Faruk Akbıyık, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.   

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şekerci Camii İmam Hatibi Davut Acar tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. İlçe Müftü Vekili Yusuf Uzun tarafından günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaptı. Muharrem ayının önemi ve Kerbela olayına değinen İlçe Müftü Vekili Yusuf Uzun Muharrem ayının bol ve bereketli geçmesi için ve şehitler için dua yaptı.

Duanın ardından Tosya Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan aşure vatandaşlara ikram edildi. Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif