TOSYA'DA 3 MAHALLE ARASINDA YAŞANAN MAĞDURİYET

banner294

TOSYA'DA 3 MAHALLE ARASINDA YAŞANAN MAĞDURİYET

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu’nun Tosya ilçesi sınırları içinde yer alan Dere Mahallesi, Hacıkemal Mahallesi ve Çatma Mahallesinde yer alan sokaklarda yaşanan sıkıntıların giderilmesi konusunda Dere Mahallesi Muhtarı İsmail Ertürk Tosya Belediyesi Meclis Başkanlığına talep dilekçesinde bulundu

Dere Mahallesi Muhtarı İsmail Ertürk muhtarlık sınırları içinde yer alan sokakların kadostro çalışmaları sonrasında komşu mahalle sınırlarında yer aldığı bununda adres ve nüfus kayıt işlemleri sırasında mağduriyete neden olduğu için Belediye meclisine durumun düzeltilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi için talepte bulundu.

Dere Mahallesi İsmail Ertürk dilekçesinde;

İlçenin Dere Mahallesi sınırları içerisinde olması gereken Karaman Sokak Çatma Mahallesi sınırlarına, Yeni Cami Sokak ve Gümüş Sokak tamamı, Hallaç Sokak ve Yukarı bedir Sokakların ise bir kısmının Hacıkemal Mahallesine katıldığı ve bu durum sonucunda da Söz konusu sokaklardaki binaların kadastro çalışmalarında Dere Mahallesi sınırlarında çıktığından, adres belirtmekte ve nüfus yönünden sıkıntılar yaşanmakta olduğundan, mağduriyetin giderilmesi ile ilgili çalışmanın ve yeniden düzenlemenin yapılıp yapılmayacağının İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yapılamasını gereği

Tosya Belediye Meclisi Kasım ayında yapılan toplantıda Dere Mahallesi Muhtarı İsmail Ertürk’ün dilekçesini gündeme alarak; Söz konusu mahallede oluşan mağduriyetin giderilmesi için, ekli krokide görüldüğü üzere, Dere Mahallesi, Hacıkemal Mahallesi ve Çatma Mahallesi sınırlarının krokide gösterildiği şekilde uygulanmasına Meclisin oy birliği ile karar verilmiştir kararı alındı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 7 ay Önce

Adam gibi adamlar yaşar Çatma Mahallesinde.

istanbuldan tosyalı
istanbuldan tosyalı - 7 ay Önce

düzelüüüü. acele etmeyin. masa başındakileri yeterki duba taşı gibi oturtmamak lazım.

MAHALLE SAKİNİ
MAHALLE SAKİNİ - 7 ay Önce

vay be demek ki bu yüzden başımıza bunca sıkıntı geliyor. referandum yapılsın kim hangi mahalleyi isterse orda kalsın. çok mu zor. başkan bu işi çözer evvelAllah.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307