Tosya'da 10 Yaşında Hafızlığa Başladı ve İl Birincisi Oldu

Tosya'da 10 Yaşında Hafızlığa Başladı ve İl Birincisi Oldu


buraya tıklayınız

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu´nun Tosya ilçesinde 11 yaşındaki Abdullah Ünsal, Kur'an-ı Kerim'in tamamını ezberleyerek hafız oldu.

Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz günlerde Kastamonu’da yapılan İmam Hatip Ortaokullar arası hafızlık yarışmasında il birincisi olan Abdullah Ünsal okulu Mehmet Akif İmam Hatip Ortaokulu ve hafızlık çalışmasını yaptığı Hamza Baba Kur-an Kursunun gurur kaynağı oldu.

Hamza Baba Kur-an Kursu eğitmeni Yaşar Aslım Hoca İl Birincisi olan Öğrencisi Abdullah Ünsal ve kurs hakkında yaptığı değerlendirmede ‘’ Öğrencimiz Abdullah 2 yıl önce kursumuza hafız olmak için geldi. İlk yıl yüzünden okuma eğitimi aldıktan sonra ikinci yıl hafızlık çalışmasına başladı ve göstermiş olduğu istek ve çalışma sonrası hafız oldu. Nisan ayında Yapılacak olan hafızlık sınavında da başarılı olup inşallah hafızlık belgesini alacaktır. Hamdolsun ki kursumuzda dört eğitmen hoca ile 40’a yakın öğrencimizle ve ilçe halkının desteği ile kursumuz her yıl 7 veya sekiz hafız mezun ediyor. Hafız Abdullah kazanmış olduğu il birinciliği sonrası önümüzdeki ay yapılacak Bölge ve sonrasında Türkiye hafızlık yarışmalarında da başarılı olacağına inanıyoruz’ ’dedi.

Hafız Abdullah İHA muhabirine yaptığı açıklamada ‘’ Hafız olmak çok güzel bir duygu inşallah ileride Hafızlık alanında Dünya birincisi olurum’’ dedi.

Hafız Abdullah’ın babası Mehmet Ünsal oğlunun hafız çıkmasından dolayı hocalarına teşekkür ederek ‘’ Bundan iki yıl önce Hamza Baba Kur-an Kursu hakkında çok olumlu şeyler duymuştu. Sonrasında oğlumu buraya getirerek Hafızlık eğitimi almasını istedim. Çok şükür ki oğlum hocalarının vermiş olduğu emek ve gayreti ile Hafızlık eğitimini tamamladı. Ben buradan sizlerin aracılığı ile tekrardan teşekkür ediyor hepsinden Allah Razı Olsun diyorum’’ dedi.  

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 01:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 1 yıl Önce

Birazda bilimsel kesif icad yapan cocuklar istiyoruz! Yeterince hacimiz hocamiz hafizimiz var.

Mert
Mert @Mert - 1 yıl Önce

@Sabutay su yazim ustubuna bakarsan asil bana soylediklerin hepsi sensin beyinsiz. Ayrica ben kucuk cocugun nesini kiskanayim? Tam bi aptalsin.

sabutay
sabutay @Mert - 1 yıl Önce

senin aklını....utanmaz....kıskanma....şunu iyi bil ilimsiz bilim olmaz....gerizekalı.....

Hilmi KESKİN
Hilmi KESKİN - 1 yıl Önce

Öncelikle böylesine güzel bir haber yapmak suretiyle Kuran Kursumuzu ve ogrencilerimizi tanıttiginiz için sizlere teşekkür ederim.Kuran Kursumuzdaki hocalarimizan, açısından hizmetlilerinden , maddi ve manevi yardım yapmak suretiyle bu mekanları ayakta tutan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.Hocalarimiza kolaylik ,ögrencilerimize başarılar diliyorum.Allah zihin açıklığı versin.Boyle güzel haberleri devamlı bekliyoruz.TESEKKURLER...

Gurbetçi
Gurbetçi - 1 yıl Önce

Maşaalah SunhanAllah. Allah yardımcın olsun. İnşaalah lise de, üniversitede bozulmadan Dinine vatanına milletine hizmet edersin Abdullah.

Gulseren on
Gulseren on - 1 yıl Önce

Tebrik ederim hafizligin hayirli olsun Allah sayinizi artirsini insAllah

TOSYALI
TOSYALI - 1 yıl Önce

Allah yolunu bahtını açık etsin MaşAllah.
Evet bilimcilere de ihtiyaç var yorumu yapan haklı ama her dalda gencin yetişmesi önemli o eksikleri bizler ve sizler gerceklestirelim bu hafız olmuş sende uzay bilimci ol senden de övgü ile bahsedelim başarıya alkış yapacagina karakama

Osman piriş
Osman piriş - 1 yıl Önce

Dinsiz inançsız ilimde bilimde buluşta hatta mucitçilikte olmaz olsada faydası sadece kendisine olur çevresine islam alemine hayırlara vesile olsun. Sadece hafijzlikla kalmasın fenni teknik ilimlerde öğretimdin genç beyinlere..

Dilek
Dilek - 1 yıl Önce

MaşaAllah sübhanAllah Allah yolunu açık etsin , Tosyalı olarak gurur duyduk seninle.

Ali kaya
Ali kaya - 1 yıl Önce

MaşAllah kardeşi mize


SIRADAKİ HABER