TOSYA'DA 10 KASIM ATATÜRK ANMA TÖRENİ

banner294

Vefatının 83’ncü yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı düzenlendi.

TOSYA'DA 10 KASIM ATATÜRK ANMA TÖRENİ
banner278
banner303

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Program saat 9.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başladı. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve siyasi partilerin çelenklerini sunmasının ardından sren sesleri ile birlikte saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, bayraklar yarıya indirildi. Çelenk sunma programı İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Anma Programı saat 9.30’da Tosya Müftülüğü Konferans Salonunda devam etti.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Ünsal yaptı. Ünsal konuşmasında; “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’ncü yıldönümü. 83 yıl önce aramızdan ayrılmış olmasına rağmen hala onu arıyoruz ve hala onu özlüyoruz” dedi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, Selanik’ten Cumhuriyet’e Atatürk Oratoryosu seslendirildi.10 Kasım günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesinin ardından 10 Kasım Atatürk’ü anma programı Atatürk’ün sevdiği şarkılarla sona erdi.

Programa; Kaymakam A. Ferhat Özen, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, İlçe Jandarma Komutanı Tğm. Zekeriya Özmen, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alperen Kaymakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Hüseyin Örü, CHP İlçe Başkanı İsmail Okuducu, İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Güvenç, MHP İlçe Başkanı M. Dündar Özurgancı, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı, İl Genel Meclis Üyeleri Şerafettin Çiçek ve Cihan Çetin, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 13:50

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner291

banner298