Tosya Bürnük Köyünün Teknolojik İmamı

banner294

Tosya Bürnük Köyünün Teknolojik İmamı
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Bürnük Köyü imamı Cuma Hutbesi’ni cemaate akıllı telefonundan okudu.
Tosya ilçesi Bürnük köyü köy imamı, ilçelerinin merkezden uzakta olması nedeniyle vaaz ve hutbeleri akıllı telefonundan okuyor. Teknolojiyi yakından takip eden imam, Diyanet tarafından hazırlanan vaaz ve hutbelerin sanal ortamdan indiriyor. Her hafta hutbesini müftülüğün internet sitesinden indirdiğini aktaran vatandaşlar Köy İmamının, teknolojinin nimetlerinden bu şekilde yararlandığını söylediler. Akıllı telefonuyla dinimizi en iyi şekilde anlatmaya ve yaşamaya çalıştıklarını ifade eden Vatandaşlar, “Akıllı telefonların camide hutbe okurken ya da vaazda kullanılması iyi oluyor. Hem bilgiler daha güncel ve kolay hazırlanıyor hem de topluma, özellikle de gençlere bu tarz cihazların kullanılması konusunda örnek olmak istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 10:50

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mechul
Mechul - 13 ay Önce

Biz kaç yıldır o şekilde yapiyruz hocam bayağı geriden geliyor

Vatandaş
Vatandaş - 13 ay Önce

Tüm Türkiye'de bu uygulamaya gidilmeli her hafta kağıt israfı önlenmiş olur her hocanın cebinde akıllı telefon var. Birde lütfen hocalarımız verilen hutbeyi cuma saatinden önce iki üç sefer okusalar kem küm etmemiş olurlar ve hitabetleri daha sağlam olur cemaate anlatılmak isteneni daha güzel bir şekilde aktarılarar. ( Tüm imamlar için söylemiyorum)

Uğur özdemir
Uğur özdemir - 13 ay Önce

Teknoloji demişken ezan merkezi sistem vaazlarıda oradan versinler birde camilere ekran takın namazda merkezi sistemden 1 hoca canlı kıldırsın imama gerek kalmaz herşey oyuncak oldu.

Mustafa çelik
Mustafa çelik - 13 ay Önce

Yıllar önce okunuyordu zaten,telefondan okunması israfı önlüyor kağıt ve mürekkep masrafı olmuyor.Ama yeni bi olaymış gibi sunmak ne kadar doğru.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298