TOSYA BELEDİYESİNDEN ASRİ MEZARLIĞA MODERN GASİLHANE YAPIMI

banner294

TOSYA BELEDİYESİNDEN ASRİ MEZARLIĞA MODERN GASİLHANE YAPIMI
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Belediyesi, cenaze ve defin işlemlerini en iyi şartlarda yerine getirmek için ilçede önemli derecede eksikliği duyulan gasilhane yaptırıyor.

Toplumun her kesiminin faydalanacağı projeleri hayata geçiren Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya’da büyük değişiminin ve gelişimin mimarı oldu. Başkan Volkan Kavaklıgil Sosyal Medya üzerinden katıldığı bir canlı yayın programında göreve geldiği 13 ay gibi kısa bir sürede önemli çalışmaları, projeleri ve yatırımları hizmete geçirdiklerini ifade etti. Başkan Kavaklıgil ayrıca ilçenin önemli sorunlarından biri olarak gördükleri Gasilhane proje çalışmalarına başladıklarını açıklayarak 4 ve 5 ay içinde Tosya Asri Mezarlığı yeni bir Gasilhane yapılaçağı müjdesini verdi.

YENİ GASİLHANE

Asri Mezarlıkta yaptırılacak olan modern gasilhane ile ilçede önemli bir eksik daha giderilmiş olacak.Başkan Volkan Kavaklıgil programda yaptığı açıklamada Tosya Asri Mezarlıkta yapılacak olan Gasilhanede Cenaze yıkama ve Kefenleme işlemlerininde Tosya Belediyesinin bir hizmeti olarak sunulacaktır.Ayrıca Cenaze Namazı kılma yeriniden revize edilerek Gasilhanenin yanında Namaz kılma alanı yapılacağını söyledi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan
Orhan - 2 yıl Önce

Evet bu uygulanırsa cenaze işlemleri tek bir yerden sağlanır, çevre hareketliligi minimuma iner. Güzel bir düşünce, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Turan Bayar
Turan Bayar - 2 yıl Önce

Şimdiki namazgahın bulunduğu yerdeki trafik sıkışıklığı herkesçe malum.Yeni namazgâhın ve gasilhânenin Mazlumlar Camii'sinin ( Cumhuriyet Camii) bahçesine yapılmasının uygun olacağını düşünüyorum.Tosya'nın her tarafından ulaşmak kolay olabileceği gibi cenaze namazı kılınacağı zaman da trafik sıkışıklığı olmayacaktır.

Elhamdülillah
Elhamdülillah - 2 yıl Önce

Çok güzel düşünülmüş bir proje inşaAllah yakın zamanda hayata geçirilir. Şu anda kullanılan musalla kalabalık cenaze merasimleri de büyük sıkıntı veriyor. Trafik yoğunluğu ve yolun kapatılması hiçte hoş bir görüntü oluşturmuyor

Mahmut aşgin
Mahmut aşgin - 2 yıl Önce

Çok isabetli ve hayırlı bir is olur ALLAH CCHU razı olsun mevlam yar ve yardımcınız olsun değerli başkanlarım Allahın selami rahmeti bereketi üzerinize olsun

Kul Ahmed
Kul Ahmed - 2 yıl Önce

İhtiyaç var mıydı?

Tosyalı
Tosyalı - 2 yıl Önce

Mezarlığa çöp kovaları koymayı düşünüyorlar mı acaba? Çöpünüz olsa atacak yer bulamıyorsunuz. Heryerde plastik su şişeleri var. Bir de belirli araliklarla temizlik yaparlar inşAllah.

Dikmenli
Dikmenli - 2 yıl Önce

Yav şu tosyada bilim merkezi yapın bırakın gasilhaneyi heryer hasıl hane boş beleş işlerle uğraşmaya birakin

H. İbrahim
H. İbrahim - 2 yıl Önce

Bide tKonya belediyesindende cenaze yıkama otomatı alsınlar..


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298