TOSYA BELEDİYE BAŞKANI KAZIM ŞAHİN O KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Başkan Kazım Şahin Basın toplantısında açıkladı

Haber : Sedat Ağacıkoğlu (İHA)

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin düzenlemiş olduğu basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.Başkan Şahin son günlerde www.tosyahaberleri.com haber sitesi tarafından gündeme getirilen Tosya Cumhuriyet meydanın isminin değiştirilmesi ve şu an su havuzu olarak kullanılan noktaya Saat kulesi yapılaçağı yönündeki haberler üzerine açıklamada bulundu.
Başkan Şahin yaptığı açıklamada'' Evet arkadaşlar son günlerde ilçe gündeminde yer alan saat kulesi yapım işi doğrudur.Yaptığımız çalışmalar sonrasında ilçe meydanında bulunan ve Trafiği olumsuz şekilde etkileyen Su havuzu kaldırılacak yerine daha estetik ve modern bir 9.5 mt yüksekliğinde saat kulesi yapılacaktır.Ayrıca Cumhuriyet meydanın isminin değiştirilmesinin şu an gündemimizde yoktur''dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 6 yıl Önce

Görüşüm havuz öyle kalmalı saat kuleli farklı bir noktaya şehir meydanı yapılması planlanmalı osmanlı parkı ışıklandırılmakı şehrin göz böbeği olan park geceleri basif kalıyor .

Ahmet Uçak
Ahmet Uçak - 6 yıl Önce

Cumhuriyet Meydanı'ndaki havuzdan önce kale vardı. O kalenin olumsuz yönü trafik akışında problem oluşturması idi.Trafikte iken karşıyı ve etrafı görmeyi engelliyordu. Havuz daha mantıklı ve güzel oldu.Tekrar oraya saat kulesinin inşa edilmesi trafikte etrafı ve karşıyı görmeyi engelleyecektir. ILGILILERIN DİKKATİNI BU KONUYA ÇEKMEK ISTERIM. SAYGILARIMIZLA.

Ali
Ali - 6 yıl Önce

Kale - Havuz - Kule.
15-20 Senedir Tosya'mın vizyonu. Yahu 1994 yılında Mehmet Orucoz başkan iyiki şehir içini ve Osmanlı Parkını yapmış. Daha hala onun yollarında ve kaldiriminda yürüyoruz. Üstüne eklenen bir şey varsa bizi bilgilendirin. Bakın parti ayrımı da yapmadım.

adıgüüzel
adıgüüzel - 6 yıl Önce

ya hu anlamadığım ortadaki havuzun şimdi trafiğe ne zararı var?
sinyalizasyon var zaten.
saat kulesi ince uzun ben ortayı daraltır daha çok araba sığdırırım diyorsanız memlekete en büyük kazığı atmış olursunuz.
Saat kulesiyle Tosyanın ne bağlantısı var anlamadım? bence onun yerine totem dikin hayra geçin iyi kötü memlektin kazalar harici reklamını yapmış olursunuz :P

ismail
ismail - 6 yıl Önce

cumhuriyet meydanını adını niye değiştirmek demekki böyle bir niyet var buda nereden çıktı

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif