Tosya Asr-i Mezarlığında Bayram Temizliği Başladı

– Kastamonu’nun Tosya İlçesinde her yıl Tosya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe mezarlığında Ramazan Bayramı temizlik çalışmalarına başlandı.

Tosya Asr-i Mezarlığında Bayram Temizliği Başladı
banner278

buraya tıklayınız

Yabani otlardan arındırılarak temiz bir görünüme kavuşan ilçe mezarlığında Ramazan Bayramı içerisinde yapılacak olan ziyaretlerin rahat bir ortamda gerçekleştirilmesi için çalışmaların devam ettiği dile getirildi. Toplum Yararına Çalışma Projesi Kapsamında istihdam edilen 20 personel tarafından yürütülen çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı dile getirilirken, ecdadımıza yakışır fiziki görüntüde bir mezarlık hazırlamanın önemi belirtildi.

Tosya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Mezarlıklar bizim hem kültürel hem de dini mirasımızdır. Bizler bu mirasa layıkıyla sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu kapsamda büyük çaplı bir mezarlık temizliğini Ramazan Bayramı öncesi yapmış ve halkımızın rahatça ziyaretlerini gerçekleştirmesini sağlamış bulunuyoruz. Ayrıca yeni açılan mezarlık alanlarının çorak görüntüsünü ortadan kaldırmak için geçtiğimiz dönemlerde ağaçlandırma çalışmalarına başladık ve 200 top akasya fidanının dikim işlemini tamamladık” denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2013, 12:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
harun buyukkuru
harun buyukkuru - 9 yıl Önce

bayramdan bayrama yapılan bu çevre temizligi ni sık sık yapsak acaba tosya beledigemize çokmu külfet oluyor.

SIRADAKİ HABER