Tosya 2.İpek Yolu Fuarında Muhteşem Açılış

banner294


buraya tıklayınız

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Tosya İpekyolu Fuarı yoğun bir katılımla açıldı.

12-19 Ağustos 2022 tarihleri arasında ‘Tosya Yola İniyor’ sloganıyla düzenlenen 2. İpekyolu Fuarı’nın açılışına Kastamonu Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Tosya Kaymakam Vekili Mesut Coşkun, Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın, MHP Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar, CHP İlçe Başkanı İsmail Okuducu, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, kamu kurum kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tosya Ahi ve Yaren Ekibi tarafından yöresel oyunlar sergilendi.

Yaren ekibi gösterilerinin ardından açılış konuşmasını Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yaptı. Hizmette 3,5 yılını değerlendiren Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, hizmet ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Tosya’ya yatırımların aralıksız devam ettiğinin altını çizen Başkan Kavaklıgil, Tosya’nın en önemli sorunlarından birisi olan içme suyu kireç problemin yaklaşık bir buçuk aya kadar çözüleceğini söyledi. Yine ilçenin eksiklerinden yüzme havuzunun %98’inin tamamlandığını her vatandaşın yüzme öğrenebileceğini kaydetti.

Protokol konuşmalarının ardından 2. Tosya İpek Yolu Fuar açılış kurdelesi protokol ve ziyaretçilerin katılımı ile kesildi.

Açılışın ardından protokol üyeleri ve katılımcılar stantları gezerek esnaflara bereketli ve bol kazançlar diledi.

60 standın yer aldığı 2. İpekyolu Fuarı 19 Ağustos 2022 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2022, 13:53

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah yünlü
abdullah yünlü - 10 ay Önce

SAMSUN TARAFINDAN TANITIM VAR ANCAK İSTANBUL TARAFINDA GELENLER İÇİN TANITIM YOK SADECE SAMSUN TARAFI FESTİVAL HEDEF

Vehbi Türkoğlu
Vehbi Türkoğlu - 10 ay Önce

Fuar ilçe merkezinde olsa daha iyi olur. Kargı ilçesi bu işi iyi biliyor. Tüm festival, panayır vs. İlçe merkezinde yapılıyor. Örnek olmalı. HEM İLÇE MERKEZİDEKİ ESNAFTA İYİ PARA KAZANIR. Umarım gelecek seneler bu yanlıştan dönülür.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307