‘’ Ölümlü Kene ‘’ Olayında Sessiz Bekleyiş

Yaz aylarının geldiği şu günlerde Kene olaylarının artması ve birkaç gün önce ilçemizde Ölümlü kene olayının meydana gelmesi ile birlikte vatandaşlar açık alanlara çıkmamakta ve tedirgin bir gün yaşamaktadır.

 ‘’ Ölümlü Kene ‘’ Olayında Sessiz Bekleyiş
banner278

buraya tıklayınız

Yaz aylarının geldiği şu günlerde Kene olaylarının artması ve birkaç gün  önce ilçemizde Ölümlü kene olayının meydana gelmesi ile birlikte vatandaşlar açık alanlara çıkmamakta ve tedirgin bir gün yaşamaktadır.

   Özellikle vatandaşlar Keneye karşı nasıl korunacaklarını ve kene yapıştığı anda nasıl tedbir alacaklarını bilmediklerini söyleyerek ilçemizdeki sağlık kuruluşları acaba bu konuda neden sessiz kalmaktadır,niçin bilgilendirme seminerleri düzenlememekte veya okullarda öğrencilere kene olayları karşısında nasıl davranılması gerektiği konulu programlar düzenlemektedir diye sormaktadır. 


İlçemizde Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Grup Başkanlığı ve Devlet Hastanesi Baştabipliği aktif olarak görev yapmakta olup başarılı çalışmalar yapmaktadır.

Umarız ki halkımızın sesine kulak vererek içinde Sağlık görevlileri,İlçe Gıda ve Tarım müdürlüğü görevlilerinden oluşan bir komitenin hazırlayacağı ‘’Keneya karşı Mücadele ‘’ bilgilendirme komitesi kurularak İlçemizin merkezi yerlerinde,okullarda ve köylerimizde  bilgilendirme toplantıları yapar.

www.tosyahaberleri.com olarak bu gibi çalışmalara haber sitemiz her zaman destek verecek olup  Kene yüzünden başka ölümler olmamasını temenni eder.    

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2012, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
azapay
azapay - 9 yıl Önce

keneye karşı devlet hastanesinin başarılı çalışmaları nelerdir yazsanızda bizde öğrensek.ne yapmış seminerlermi düzenlemiş keneye karşı savaşmı açmış koedi yazınız.keneye karşı seminer verecek kurum sağlık kuruluşlaırıdr.kene ısırdığı zaman ne yapılması gerektiğinide p sağlık kuruluşu anlatacak tarım müdürlüğ değil.haber yaparken biraz daha dikkat ederseni gerçekçi haber yabarsanız tarafsız olduğunuza inanacağı.

allah yardımcımız olsun
allah yardımcımız olsun - 9 yıl Önce

tosya da hiç işi olmayan kurum tarim müdürlüğü zaten... tosya da kene mücadelesi yapabilecek kurum yok ne yazıkki. mülki amirde yok.allah yardımcımız olsun.

Tuncay
Tuncay - 9 yıl Önce

anlaşılan bu vatandaş tarım ve hayvancılıkla uğraşmıyor.ilçe tarım müdürlüğünün önemini bilmediğinden oturduğu yerden ahkam kesmek olmuyor.gelsin ilçe tarıma akşama kadar otursun ne iş yapılıyormuş görsün gösterelim.kendisi babasının çiftliğinde çalışıyor sanırım ondan dünyadan haberi yok.gereksiz adamlar gereksiz yorum yapar onun misali ağzı olan konuşuyor işte.

alperen
alperen - 9 yıl Önce

hastaneye yakın bir yerde oturmaktayız.evde kene bulup öldürdük.kene için dağ ,bayır ve arazi olması gerekmiyormuş demek.8 bacaklı koyu renkli tehlikeli gibi görünüyor.hastaneye götürdük.incelensin ve bölge uyarılsın diye ,kimsenin umurunda olmadı.bununla ilgili hiçbir hazırlığın olmadığı üzülerek gördük.keneyle boş laf konuşmayla mücadele olmuyor.çok yazık.yetkililerden daha duyarlı bir çalışma bekliyoruz.

SIRADAKİ HABER